Oświadczenie ustępującego Prezesa MGKS MJO

opublikowano; 24-07-2019

Zmiana warty w MGKS "Moto-Jelcz" Oława.
Podsumowanie 4 lat działalności ustępującego Prezesa Pawła Nabiałczyka.

Kalendarium
Po upadku MKS Oława w 2015 roku, pojawiła się potrzeba szybkiego zorganizowania klubu, który zająłby się szkoleniem dzieci i młodzieży oraz zorganizował drużyny piłkarskie na sezon 2015/2016. Podjąłem się tego zadania, łącząc potencjał ludzki złożony z trenerów i wychowanków Akademii Talentu, oraz upadłego MKS-u. W czerwcu 2015 r założyliśmy fundację KS Oława 1945 -nazwa nawiązywała do 70-tej rocznicy powstania pierwszego polskiego klubu piłkarskiego w Oławie. Po dwóch miesiącach do wspólnego projektu zaprosiliśmy Akademię Piłki Nożnej Gminy Oława, doprowadziło to do zmiany naszej nazwy na Miejsko Gminny Klub Sportowy Oława 1945.
Sezon później zdecydowaliśmy o utworzeniu na bazie zawodników kończących wiek juniora drużyny seniorskiej, która wystartowała do rywalizacji o mistrzostwo klasy A. Skład drużyny ewaluował, głównym założeniem było budowanie drużyny złożonej z wychowanków klubu. W pierwszym sezonie startu seniorów zajęliśmy drugie miejsce. Bogatsi o zebrane doświadczenie w sezonie 2017/2018 wywalczyliśmy awans do klasy okręgowej.
W wyniku decyzji Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej z października 2017 roku nakazującej dostosowanie formy prawnej klubów piłkarskich do wymaganej przez Związek, 13 marca 2018 roku założyliśmy Stowarzyszenie Miejsko Gminny Klub Sportowy „Moto-Jelcz” Oława, którego drużyna seniorów w świeżo zakończonym sezonie 2018/2019 wywalczyła awans do IV ligi.

Szkolenie
W tym samym czasie nasza młodzież zmagała się z aplikowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej reformą rozgrywek młodzieżowych. Reforma ta preferuje duże akademie piłkarskie, które opierają szkolenie na klasach i szkołach mistrzostwa sportowego oraz posiadają duże zasoby młodzieży w każdym roczniku. Wprowadzono jedno-rundowy system rozgrywek, co w wyniku tzw. „luk rocznikowych” występujących w naszym klubie od wielu lat spowodowało spadek kilku drużyn z lig wojewódzkich. Jednak ten negatywny skutek reformy już za nami. Aktualnie posiadamy jedną z lepiej wykwalifikowanych kadr trenerskich w regionie. Wśród nas jest aż pięciu trenerów z licencją Uefa A. Złożyliśmy aplikację do Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich.
W 2015 roku w momencie tworzenia klubu liczba systematycznie trenujących wynosiła 140 osób, a dzisiaj sięga 300. Drużyna juniorów ma ambitny cel wywalczenia w rozpoczynającym się sezonie awansu do Ligi Dolnośląskiej.

Finanse
Działalność klubu wymaga niemałych środków finansowych głównie na zorganizowanie i prowadzenie procesu szkolenia i udziału w rozgrywkach ligowych. W ciągu czterech lat działalności pozyskano, wydatkowano i rozliczono kwotę 1.253.710 zł. W tej kwocie zawiera się 848.810 zł środków publicznych pozyskanych w drodze otwartych konkursów na wsparcie realizacji zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu. Średnio do każdej złotówki środków publicznych na realizację zadań dołożyliśmy 36 groszy środków własnych klubu.
Wysokość środków nie pochodzących z dotacji, a przeznaczonych na działalność statutową klubu wyniosła 404.900 zł. Na tą kwotę złożyły się wpłaty celowe – 39,98%; składki – 15,69%; darowizny – 7,53%; „sponsorzy”, umowy promocyjno-reklamowe – 36,80%.
Aktualna sytuacja finansowa klubu jest dobra. Nie mamy zadłużeń. Sezon 2018/2019 zamknęliśmy na plusie. Otrzymaliśmy rekordową kwotę dotacji 160.935 zł na wsparcie realizacji zadania publicznego w II półroczu.

Podsumowanie
Minione cztery lata działalności klubu należy uznać za udane zarówno pod względem sportowym jak i finansowym. Sytuacja wyjściowa na progu nowego sezonu jest bardzo dobra. Poziom sportowy odpowiada aktualnie obecnym możliwościom MGKS „Moto-Jelcz” Oława. Aby uczynić kolejny krok rozwojowy potrzebne są zmiany organizacyjne, w warstwie zarządzania i administrowania, do tego jest potrzebna nowa definicja celów w perspektywie kilkuletniej. Nowe spojrzenie, nowe osoby, nowa motywacja.
Dziękuję za czteroletnią pracę współpracownikom, trenerom, zawodnikom, rodzicom oraz kibicom. W sposób szczególny dziękuję Burmistrzowi miasta Oława za zaufanie i wsparcie w działaniach na rzecz klubu oraz pracownikom OCKF i wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie finansowe i organizacyjne. Moim następcą życzę, by w sposób maksymalny wykorzystali obecny potencjał klubu dla dalszego rozwoju oławskiej piłki oraz kolejnych sukcesów sportowych.

…cztery lata pracy na stanowisku prezesa klubu dedykuję mojemu Tacie

Paweł Nabiałczyk

zwiń pole komentarza
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 13. )
30-07-2019 ~ bater79 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeszcze Pana Witkowskiego trzeba pożegnać...
30-07-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Prezesowi należą się podziękowania. Bardzo dużo dobrego zrobił dla klubu.
30-07-2019 ~ kibic ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak taki dobry to czemu odchodzi?
29-07-2019 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Cienki bolek kierował cienkimi bolkami...ilu pilkarzykow przez was wychowanych gra w wyzśzych ligach ?? ?? kto się bije o transfery waszych wychowanków. Wynika z tego, że albo trenerzy są upośledzeni albo wasi wychowankowie.
26-07-2019 ~ rozbawiony ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ahahahhha
26-07-2019 ~ Gość 5 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oby następni prezesi też byli tak dobrzy. Gratulacje i podziw i podziękowania dla Pana Pawła.
25-07-2019 ~ Wiechu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie no, po prostu geniusz biznesu, pewnie już ze Śląska Wrocław dzwonią jak on tak dobrze ogarnia pozyskiwanie środków.
A nie czekaj, nie dzwonią, bo 2/3 środków to pieniądze podatników z miasta a rzeczywiście pozyskane środki od sponsorów to mniej niż 1/12 budżetu. Swoją drogą mógłby ktoś podrążyć co to za sponsorzy i czy przypadkiem nie dostali czegoś w zamian?
Nie no naprawdę wielkie gratulacje, przyjąć przelew od miasta, przelew od rodziców, zapłacić trenerom, a właściwie to wskazać księgowej na konieczność zapłacenia. Ba nawet za boisko płacić nie trzeba, bo miejskie za darmo udostępnione.

PS: Ja też mogę zamieścić 4 komentarze jeden po drugim i wpisać inne nicki
25-07-2019 ~ Gość 3 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pozyskiwanie środków dla klubu to niełatwe zadanie. Prezes super sobie radził.
25-07-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dedykacja dla Taty - wspaniały gest. Widać, że prezes to fajny człowiek.
25-07-2019 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Minione 4 lata były udane, dużo dobrego Prezes zrobił dla klubu. Dziękujemy
25-07-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pan Paweł był super prezesem.
25-07-2019 ~ Wiechu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wielki sukces 😁 za prawie MILION ZŁOTYCH z pieniędzy podatników awansować z A klasy do IV ligi. Sokół Marcinkowice też jest w IV lidze bodajże i w 4 ostatnie lata z pieniędzy publicznych to może dostał 1/4 tego co MGKS. Nieudolność i kompromitacja oławskich władz.
25-07-2019 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
848.810 zł. dotacji z budżetu miasta dla kopaczy , czyli średnio ponad 200 000 zł. co roku ?
Rzeczywiście wielkie osiągnięcie z klasy A za 4 lata awansować do IV ligi?

SPORT.OLAWA.INFO - Oświadczenie ustępującego Prezesa MGKS MJO

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin