Oświadczenie ustępującego Prezesa MGKS MJO

opublikowano; 24-07-2019

Zmiana warty w MGKS "Moto-Jelcz" Oława.
Podsumowanie 4 lat działalności ustępującego Prezesa Pawła Nabiałczyka.

Kalendarium
Po upadku MKS Oława w 2015 roku, pojawiła się potrzeba szybkiego zorganizowania klubu, który zająłby się szkoleniem dzieci i młodzieży oraz zorganizował drużyny piłkarskie na sezon 2015/2016. Podjąłem się tego zadania, łącząc potencjał ludzki złożony z trenerów i wychowanków Akademii Talentu, oraz upadłego MKS-u. W czerwcu 2015 r założyliśmy fundację KS Oława 1945 -nazwa nawiązywała do 70-tej rocznicy powstania pierwszego polskiego klubu piłkarskiego w Oławie. Po dwóch miesiącach do wspólnego projektu zaprosiliśmy Akademię Piłki Nożnej Gminy Oława, doprowadziło to do zmiany naszej nazwy na Miejsko Gminny Klub Sportowy Oława 1945.
Sezon później zdecydowaliśmy o utworzeniu na bazie zawodników kończących wiek juniora drużyny seniorskiej, która wystartowała do rywalizacji o mistrzostwo klasy A. Skład drużyny ewaluował, głównym założeniem było budowanie drużyny złożonej z wychowanków klubu. W pierwszym sezonie startu seniorów zajęliśmy drugie miejsce. Bogatsi o zebrane doświadczenie w sezonie 2017/2018 wywalczyliśmy awans do klasy okręgowej.
W wyniku decyzji Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Piłki Nożnej z października 2017 roku nakazującej dostosowanie formy prawnej klubów piłkarskich do wymaganej przez Związek, 13 marca 2018 roku założyliśmy Stowarzyszenie Miejsko Gminny Klub Sportowy „Moto-Jelcz” Oława, którego drużyna seniorów w świeżo zakończonym sezonie 2018/2019 wywalczyła awans do IV ligi.

Szkolenie
W tym samym czasie nasza młodzież zmagała się z aplikowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej reformą rozgrywek młodzieżowych. Reforma ta preferuje duże akademie piłkarskie, które opierają szkolenie na klasach i szkołach mistrzostwa sportowego oraz posiadają duże zasoby młodzieży w każdym roczniku. Wprowadzono jedno-rundowy system rozgrywek, co w wyniku tzw. „luk rocznikowych” występujących w naszym klubie od wielu lat spowodowało spadek kilku drużyn z lig wojewódzkich. Jednak ten negatywny skutek reformy już za nami. Aktualnie posiadamy jedną z lepiej wykwalifikowanych kadr trenerskich w regionie. Wśród nas jest aż pięciu trenerów z licencją Uefa A. Złożyliśmy aplikację do Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich.
W 2015 roku w momencie tworzenia klubu liczba systematycznie trenujących wynosiła 140 osób, a dzisiaj sięga 300. Drużyna juniorów ma ambitny cel wywalczenia w rozpoczynającym się sezonie awansu do Ligi Dolnośląskiej.

Finanse
Działalność klubu wymaga niemałych środków finansowych głównie na zorganizowanie i prowadzenie procesu szkolenia i udziału w rozgrywkach ligowych. W ciągu czterech lat działalności pozyskano, wydatkowano i rozliczono kwotę 1.253.710 zł. W tej kwocie zawiera się 848.810 zł środków publicznych pozyskanych w drodze otwartych konkursów na wsparcie realizacji zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu. Średnio do każdej złotówki środków publicznych na realizację zadań dołożyliśmy 36 groszy środków własnych klubu.
Wysokość środków nie pochodzących z dotacji, a przeznaczonych na działalność statutową klubu wyniosła 404.900 zł. Na tą kwotę złożyły się wpłaty celowe – 39,98%; składki – 15,69%; darowizny – 7,53%; „sponsorzy”, umowy promocyjno-reklamowe – 36,80%.
Aktualna sytuacja finansowa klubu jest dobra. Nie mamy zadłużeń. Sezon 2018/2019 zamknęliśmy na plusie. Otrzymaliśmy rekordową kwotę dotacji 160.935 zł na wsparcie realizacji zadania publicznego w II półroczu.

Podsumowanie
Minione cztery lata działalności klubu należy uznać za udane zarówno pod względem sportowym jak i finansowym. Sytuacja wyjściowa na progu nowego sezonu jest bardzo dobra. Poziom sportowy odpowiada aktualnie obecnym możliwościom MGKS „Moto-Jelcz” Oława. Aby uczynić kolejny krok rozwojowy potrzebne są zmiany organizacyjne, w warstwie zarządzania i administrowania, do tego jest potrzebna nowa definicja celów w perspektywie kilkuletniej. Nowe spojrzenie, nowe osoby, nowa motywacja.
Dziękuję za czteroletnią pracę współpracownikom, trenerom, zawodnikom, rodzicom oraz kibicom. W sposób szczególny dziękuję Burmistrzowi miasta Oława za zaufanie i wsparcie w działaniach na rzecz klubu oraz pracownikom OCKF i wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie finansowe i organizacyjne. Moim następcą życzę, by w sposób maksymalny wykorzystali obecny potencjał klubu dla dalszego rozwoju oławskiej piłki oraz kolejnych sukcesów sportowych.

…cztery lata pracy na stanowisku prezesa klubu dedykuję mojemu Tacie

Paweł Nabiałczyk

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 13. )
30-07-2019 ~ bater79 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jeszcze Pana Witkowskiego trzeba pożegnać...
30-07-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Prezesowi należą się podziękowania. Bardzo dużo dobrego zrobił dla klubu.
30-07-2019 ~ kibic ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak taki dobry to czemu odchodzi?
29-07-2019 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Cienki bolek kierował cienkimi bolkami...ilu pilkarzykow przez was wychowanych gra w wyzśzych ligach ?? ?? kto się bije o transfery waszych wychowanków. Wynika z tego, że albo trenerzy są upośledzeni albo wasi wychowankowie.
26-07-2019 ~ rozbawiony ( gość OSI) zgłoś naruszenie
ahahahhha
26-07-2019 ~ Gość 5 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oby następni prezesi też byli tak dobrzy. Gratulacje i podziw i podziękowania dla Pana Pawła.
25-07-2019 ~ Wiechu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie no, po prostu geniusz biznesu, pewnie już ze Śląska Wrocław dzwonią jak on tak dobrze ogarnia pozyskiwanie środków.
A nie czekaj, nie dzwonią, bo 2/3 środków to pieniądze podatników z miasta a rzeczywiście pozyskane środki od sponsorów to mniej niż 1/12 budżetu. Swoją drogą mógłby ktoś podrążyć co to za sponsorzy i czy przypadkiem nie dostali czegoś w zamian?
Nie no naprawdę wielkie gratulacje, przyjąć przelew od miasta, przelew od rodziców, zapłacić trenerom, a właściwie to wskazać księgowej na konieczność zapłacenia. Ba nawet za boisko płacić nie trzeba, bo miejskie za darmo udostępnione.

PS: Ja też mogę zamieścić 4 komentarze jeden po drugim i wpisać inne nicki
25-07-2019 ~ Gość 3 ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pozyskiwanie środków dla klubu to niełatwe zadanie. Prezes super sobie radził.
25-07-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Dedykacja dla Taty - wspaniały gest. Widać, że prezes to fajny człowiek.
25-07-2019 ~ Mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Minione 4 lata były udane, dużo dobrego Prezes zrobił dla klubu. Dziękujemy
25-07-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pan Paweł był super prezesem.
25-07-2019 ~ Wiechu ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wielki sukces 😁 za prawie MILION ZŁOTYCH z pieniędzy podatników awansować z A klasy do IV ligi. Sokół Marcinkowice też jest w IV lidze bodajże i w 4 ostatnie lata z pieniędzy publicznych to może dostał 1/4 tego co MGKS. Nieudolność i kompromitacja oławskich władz.
25-07-2019 ~ mieszkaniec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
848.810 zł. dotacji z budżetu miasta dla kopaczy , czyli średnio ponad 200 000 zł. co roku ?
Rzeczywiście wielkie osiągnięcie z klasy A za 4 lata awansować do IV ligi?

SPORT.OLAWA.INFO - Oświadczenie ustępującego Prezesa MGKS MJO

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin