23 maja 2019 rozpoczęły się zmagania Dolnośląskiej Ligi Futsalu Osób z Niepełnosprawnościami pt.: FUTSAL MASTERS ON II zorganizowanej przez Fundację „Pomaluj mi świat”. W pierwszym dniu ligowych spotkań na Hali Sportowej w Gać (Grupa A) wzięły udział 4 Ośrodki Wsparcia z terenu województwa dolnośląskiego:
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy Małej,
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Strzelinie,
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Świdnicy,
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie.

Rozgrywki odbyły się 23 maja w Hali Sportowej w Gać (Gmina Wiejska Oława) w godz. 10:00 – 14:00 pod Patronatem Wójta Gminy Oława – Henryka Kuriaty.

Liga odbywa się według skróconych zasad futsalowych – dwie połowy po 10 minut. W pierwszym meczu stanęły naprzeciwko siebie ŚDS Świdnica i ŚDS Strzelin. Zawodnicy ze Strzelina wygrali mecz 0 – 18. W drugim meczu Dzierżoniów wygrał z Oleśnicą Małą 10 – 1. W najbardziej emocjonującym pojedynku ŚDS z Dzierżoniowa musiał uznać wyższość zawodników ze Strzelina 4 – 10.

Poniżej komplet wyników Grupy A:
1. ŚDS Świdnica – ŚDS Strzelin 0 – 18 (0 - 12)
2. ŚDS Dzierżoniów – ŚDS Oleśnica Mała 10 – 1 (6 - 0)
3. ŚDS Oleśnica Mała – ŚDS Strzelin 11 – 1 (6 - 1)
4. ŚDS Dzierżoniów – ŚDS Świdnica 17 – 0 (9 - 0)
5. ŚDS Strzelin – ŚDS Oleśnica Mała 8 – 1 (8 - 0)
6. ŚDS Dzierżoniów – ŚDS Strzelin 4 – 10 (3 - 7)

Z kolei 29 maja 2019 mieliśmy przyjemność inauguracji spotkań Grupy B..W ligowych spotkaniach na Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach (Grupa B) wzięły udział również 4 Ośrodki Wsparcia z terenu województwa dolnośląskiego:
- Środowiskowy Dom Samopomocy z Lądka Zdroju
- Środowiskowy Dom Samopomocy z Brzegu Dolnego,
- Warsztaty Terapii Zajęciowej z Trzebnicy,
- Warsztaty Terapii Zajęciowej z Milicza.

O godz. 10:00 – 14:00 mecze ligowe rozpoczął oficjalną przemową Patron Honorowy Grupy B - Burmistrz Jelcza-Laskowic – Bogdan Szcześniak.

W pierwszym meczu WTZ z Milicza starł się z ŚDS-em z Lądka Zdroju. Zawodnicy z Milicza nie dali szans zawodnikom z Lądka Zdroju (jak w każdym spotkaniu w dniu dzisiejszym) i wygrali 25 - 0. W najbardziej emocjonującym pojedynku reprezentanci ŚDS z Brzegu Dolnego ulegli nieznacznie zawodnikom z WTZ Trzebnica w stosunku 3 – 5.

Poniżej komplet wyników Grupy B:
1. WTZ Milicz – ŚDS Lądek Zdrój 25 – 0 (12 - 0)
2. ŚDS Brzeg Dolny – WTZ Trzebnica 3 – 5 (0 - 1)
3. ŚDS Brzeg Dolny – ŚDS Lądek Zdrój 4 – 0 (1 - 0)
4. WTZ Trzebnica – ŚDS Lądek Zdrój 15 – 0 (5 - 0)
5. ŚDS Brzeg Dolny – WTZ Milicz 0 – 20 (0 - 10)
6. WTZ Milicz– WTZ Trzebnica 15 – 0 (9 - 0)

25 czerwca znów gościliśmy w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach podczas drugiego dnia spokkań Grupy B. Tym razem z przyczyn obiektywnych w zmaganiach nie mógł wziąć udział zespół z Środowiskowego Domu Samopomocy z Lądka Zdrój. Zatem na placu boju zostały 3 Ośrodki Wsparcia::

W tym dniu odbyły się tylko 3 spotkania ligowe. W pierwszym meczu WTZ z Milicza starł się z ŚDS-em z Brzegu Dolnego. Wynik spotkania na korzyść Milicza – 10 : 0. W drugim meczu WTZ Trzebnica wygrał z ŚDS Brzeg Dolny stosunkiem 5 : 0. W ostatnim oficjalnym meczu WTZ Milicz pokonał TZ Trzebnicę 11 : 0.

1. WTZ Milicz – ŚDS Brzeg Dolny 11 – 0 (6 - 0)
2. ŚDS Brzeg Dolny – WTZ Trzebnica 0 – 5 (0 - 3)
3. WTZ Milicz– WTZ Trzebnica 11 – 0 (7 - 0)

Po oficjalnych meczach nastąpił miły akcent. Zawodnicy z Milicza i Trzebnicy postanowili rozegrać dodatkowy pozaligowy mecz. Wspaniała zabawa zakończyła się nieznacznym zwycięstwem Milicza 11 : 3 (pierwsze stracone bramki przez WTZ Milicz!!!). Ogromnie dziękujemy za wspaniałe widowisko i już nie możemy się doczekać następnej kolejki!!!

Za nami także druga kolejka Grupy A. 27 czerwca 2019 4 zespoły Dolnośląskiej Ligi Futsalu Osób z Niepełnosprawnościami walczyły o punkty na Hali Sportowej w Gać (Grupa A):

Od godz. 10:00 – 14:00 pod Patronatem Wójta Gminy Oława – Henryka Kuriaty, drużyny podnosiły swoje sportowe umiejętności. Rozgrywki odbywały się według skróconych zasad futsalowych – dwie połowy po 10 minut. W pierwszym meczu stanęły naprzeciwko siebie ŚDS Świdnica i ŚDS Strzelin. Zawodnicy ze Strzelina znowu nie dali szans swoim rywalom i wygrali mecz 0 – 23. W drugim meczu Dzierżoniów wygrał z Oleśnicą Małą (Gospodarzami Grupy A) 12 – 1. Na koniec dnia doszło do wielkiego widowiska - pojedynku ŚDS z Dzierżoniowa i ŚDS z Strzelina. Mecz wielkiej walki i ogromnych fajerwerków. Bardzo wyrównane spotkanie z małym akcentem w stronę Strzelina. Wynik - 6 : 3). Ogromne brawa dla wszystkich zawodników!!!

1. ŚDS Świdnica – ŚDS Strzelin 0 – 23 (0 - 13)
2. ŚDS Dzierżoniów – ŚDS Oleśnica Mała 12 – 1 (7 - 0)
3. ŚDS Oleśnica Mała – ŚDS Strzelin 11 – 2 (7 - 1)
4. ŚDS Dzierżoniów – ŚDS Świdnica 18 – 0 (10 - 0)
5. ŚDS Strzelin – ŚDS Oleśnica Mała 6 – 0 (4 - 0)
6. ŚDS Dzierżoniów – ŚDS Strzelin 3 – 6 (2 - 3)

Składamy serdeczne podziękowania współorganizatorom naszej Ligi Futsal Masters ON II – Grupy A w Hali Sportowej w: