Drużyna AP Champions Oława wygrywa turniej Wrocław Trophy

opublikowano; 11-07-2019

W dniach 5-7 lipca 2019 we Wrocławiu odbyła się siódma edycja największego turnieju międzynarodowego w Europie Środkowej – Wrocław Trophy. Są to prestiżowe rozgrywki organizowane przez firmę Euro-Sportring, w których udział bierze ponad 200 drużyn z 20 krajów a zawody rozgrywane są w kategoriach U8-U19 oraz dwóch kategoriach kobiecych.

Jak w ostatnich latach, w turnieju nie mogło zabraknąć reprezentantów AP Champions Oława, którzy tym razem wystąpili w 3 kategoriach wiekowych: U12, U10 oraz U8.

Zawodnicy z rocznika 2007 (kat. U12) w ubiegłym roku zajęli wysokie 4 miejsce w całym turnieju. Tym razem Trafili do mocnej grupy w której musieli uznać wyższość swoich przeciwników (AS Orlik Kaźmierz, Olympic II Wrocław, SV Erle Gelsenkirchen oraz KS Tymbark) i przyszło im walczyć o dalsze miejsca. W grupie finałowej wygrali wszystkie swoje mecze (BAAP Sportissimo Brcko – Bośnia, ponownie KS Tymbark, Victoria Ostrzeszów) i zajęli 19 miejsce w rozgrywkach. Zawody wygrała drużyna reprezentacji Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Żeby podkreślić, jak wysokim poziomem charakteryzował się turniej należy dodać, że ubiegłoroczny zwycięzca Wrocław Trophy – Olympic Wrocław który będzie występował na poziomie ligi dolnośląskiej, zajął dopiero 15 miejsce.

Skład zespołu U12: Kacper Budzisz, Grzegorz Błaszczyk, Szczepan Wilgosz, Mateusz Łagodziński, Samuel Łuczkiewicz, Kuba Winnik, Jakub Bednarski, Kacper Leja, Oskar Żygadło, Szymon Skwarek, Marek Cały, Bartek Szymczak, Paweł Woźniak.

Rocznik 2009 (U10) grał w grupie z zespołami Ilianki Rzepin, JK Tarvas II (Estonia), Kolektyw Radwanice, First Kick Gm. Czernica. Dwa wygrane mecze, jeden remis i jedna porażka sprawiła, że młodzi piłkarze z Oławy walczyli w III dniu o miejsca 7-12. Tam los skojarzył ich z zespołami Fgura United FC (Malta), FC Podil Kiev (Ukraina) oraz JK Tarvas I (Estonia). Przegrali z zespołem z Malty a wygrali z drużynami z Ukrainy i Estonii i zajęli wysokie 9 miejsce. Turniej w tej kategorii wygrał zespół Letterkenny United (Irlandia).

Skład AP Champions U10: Adrian Obrzut, Mikołaj Lebiedziński, Filip Kubiczek, Mateusz Gadomski, Hubert Leszczyński, Alan Maszkowski, Patryk Bonisławski, Filip Seiffert, Jakub Białowąs.

Wisienką na torcie był występ najmłodszej grupy z kategorii U8. Mimo bardzo trudnej grupy eliminacyjnej (Parasol Wrocław, Ślęza Wrocław, OBfz Nitra – Słowacja, LKS Ślesin i GTS Sparta) młodzi oławscy piłkarze wygrali ten etap i w ostatnim dniu rywalizowali o miejsca 1-3 z zespołami które również wygrały swoje grupy - Młoda Włocławianka Włocławek oraz Juventus Academy. Z pierwszym zespołem wygrali 6:1, z drugim zremisowali 3:3 i musieli czekać na wynik spotkania między Włocławianką a Juventus Academy. Goście z Włocławka po emocjonującym meczu wygrali 1:0 i to właśnie zespół AP Champions mógł świętować zwycięstwo w rozgrywkach.

Nasi młodzi piłkarze otrzymali piękny puchar, medale i voucher na sprzęt sportowy o wartości 1000zł od firmy „Zina”. Ze względu na międzynarodowy charakter imprezy, ze sceny wraz z dyrektorem turnieju Mateuszem Zielińskim odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

AP Champions U8 wystąpiła w składzie: Igor Waszkiewicz, Bartek Pajkert, Oskar Wróbel, Kryspin Leja, Olaf Skwarek, Szymon Wawrzyniak, Jan Chudy, Tymon Kądziołka.

Zawodnikami wszystkich naszych drużyn opiekowali się trenerzy Łukasz Wróbel, Dawid Wolak, Mariusz Oleszczuk i Jacek Zarówny.

W turnieju wzięła udział również drużyna MKS Czarni Jelcz-Laskowice, która wystąpiła w kategorii U8. Młodzi piłkarze z Jelcza-Laskowic zajęli wysokie 8 miejsce.

Trener Łukasz Wróbel: „Udany występ był dla nas świetnym zwieńczeniem sezonu, w którym nasza akademia rozwinęła się zarówno na polu sportowym jak i organizacyjnym. Od samego początku zależy nam na przygotowaniu zawodników do gry na jak najwyższym poziomie, również przez ich rywalizację z zespołami z innych krajów. Dla naszych młodych piłkarzy którzy wygrali turniej, ceremonia dekoracji oraz odśpiewanie Hymnu Polski było naprawdę sporym przeżyciem. Bardzo cieszymy się, że możemy promować Oławę dzięki osiąganiu tak dużych sukcesów na arenie międzynarodowej.”

AP Champions

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 5. )
17-07-2019 ~ Do Ronina ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tylko sukcesów brak, mimo finansowania przez kolesi różnymi drogami
12-07-2019 ~ oława ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Brawo wielki sukces ! :) :) :)
12-07-2019 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A Wy nie ?? ? my ich nie kupim mamy swoich wychowanków, jarajta sie chodowlą kolejnych pokoleń polskich drewniaków..
12-07-2019 ~ do Ronina ( gość OSI) zgłoś naruszenie
nieudacznik, na garnuszku miasta z za Odry?
11-07-2019 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gać nie moze sie was czempiony doczekać....rowerami dojedzieta

SPORT.OLAWA.INFO - Drużyna AP Champions Oława wygrywa turniej Wrocław Trophy

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin