Trzecie starcie beniaminka z wicemistrzem

opublikowano; 30-04-2019

Pierwszy pojedynek Acany Orła Jelcz-Laskowice z Gattą Active Zduńska Wola należał zdecydowanie do zespołu nowego w Futsal Ekstraklasie, a drugi – do srebrnego medalisty. W niedzielę stoczą bój o to, kto prawdopodobnie zakończy sezon tuż za podium.

Brakowało niewiele, by Orzeł jako beniaminek wciąż na poważnie liczył się w walce o medal. Jednak porażka 1:2 z trzecim w tabeli Clareksem Chorzów sprawiła, że zamiast zrównać się z nim liczbą punktów, traci sześć oczek. Niemniej wciąż pozostaje mu pięciopunktowa przewaga nad piątą Gattą, niełatwa do utrzymania. W niedzielę, w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice, może ją powiększyć.

Niestety pogubiliśmy się w bardzo interesującym pojedynku. Każda z pozostałych gier będzie trudna, ponieważ mierzymy się z najlepszymi w tym sezonie drużynami w Polsce – podkreśla Janis Pastars, zawodnik Orła.

Diametralnie różne starcia

Gattę spotkał na start fazy finałowej podobny los co dolnośląską drużynę – wyjazd i przegrana 1:2. Zduńskowolanie mogli zbliżyć się w okolice podium i zagrozić wicemistrzostwu FC Toruń. Tymczasem muszą pogodzić się z tym, że nie obronią w tym sezonie srebra, a i na brąz już za późno. Niemniej to, jak potrafią być groźni, zaprezentowali w marcu, gdy pokonali Orła przed własną publicznością 9:4. W ten sposób zrewanżowali się za porażkę z pierwszej rundy 2:7.

Nie wiem, jak będzie tym razem, zobaczymy. Zrobimy podczas przygotowań wszystko, czego potrzebujemy, by być gotowym na tego rywala – zapowiada Pastars.

Mecz odbędzie 5.05.2019 (niedziela) o 18:00 w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przy ulicy Oławskiej 46. Bilety i karnety są do kupienia na miejscu. Dzieci do lat 4, kobiety, emeryci oraz osoby z niepełnosprawnościami wchodzą bezpłatnie. Chłopcy od 4 do 18 lat płacą 5 zł (ulgowy), a mężczyźni powyżej 18 lat 10 zł (normalny). Karnet kosztuje 100 zł. Uprawnia do wejścia na wszystkie domowe mecze w lidze oraz w pucharach. Bezpłatnie mogą uczestniczyć w spotkaniu również akademie piłkarskie. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o uprzedni kontakt telefoniczny (512 253 763) bądź mejlowy (jaroslaw.pataluch@orzelfutsal.pl).

Transmisja w internecie na TVcom.

Źródło: materiały prasowe KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice
Foto: Jarosław Frąckowiak

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Trzecie starcie beniaminka z wicemistrzem

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin