Orzeł kończy sezon zasadniczy w Katowicach

opublikowano; 04-04-2019

Od 0:3 do 5:3 – tak przebiegał ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami. Teraz Acana Orzeł Jelcz-Laskowice walczy o medal, a AZS UŚ Katowice o uniknięcie baraży. Mimo to w sobotę szykuje się zacięty pojedynek na koniec sezonu zasadniczego. Dolnośląski zespół rozegra w 14. (przełożonej) kolejce swój 22. mecz w debiutanckim sezonie w Futsal Ekstraklasie. Uzbierał 39 punktów, dzięki czemu w rundzie dodatkowej zmierzy się z zespołami z pierwszej szóstki. Niemniej może na koniec sezonu zasadniczego zrównać się liczbą oczek z trzecim Cleareksem Chorzów, o ile on przegra, a Orzeł wygra. Po zwycięstwie 3:0 z Piastem ma dużą motywację, by to osiągnąć. Ponadto w pierwszej rundzie pokonał AZS Katowice 5:3, choć trzeba pamiętać, że w dramatycznych okolicznościach. Jeszcze na początku drugiej połowy przegrywał 0:3. Zaczął strzelać w 23. minucie, a skończył w 40.

Jak w każdym naszym meczu, i tym razem emocji na pewni nie zabraknie. Potrafimy stwarzać bardzo dużą liczbę sytuacji, więc jeśli zachowamy koncentrację, z pewnością wyjdziemy zwycięsko z tego pojedynku – zapewnia Maciej Foltyn, kapitan Orła. – Nasz pierwszy pojedynek pamięta każdy. Tym razem wolelibyśmy uniknąć takiego rollercoastera i wygrać pewnie.

AZS w dołku, ale wciąż niebezpieczny

Beniaminek z Jelcza-Laskowic zajmuje czwarte miejsce od góry, a AZS Katowice – od dołu. Początek sezonu miał obiecujący. Stwarzał nadzieję na znalezienie się po sezonie zasadniczym w grupie mistrzowskiej. Jednak od 9. kolejki zanotował tylko po dwie wygrane i remisy, przez co znajdująca się na barażowym miejscu Pogoń 04 Szczecin traci do niego 6 punktów. Niemniej w żadnym razie nie można skreślać Akademików, co udowodnili w 20. kolejce. Zremisowali wówczas 3:3 z Rekordem Bielsko-Biała.

Ostatnie mecze pokazują, że to bardzo trudny rywal, potrafiący grać z drużynami z górnej części tabeli. Aby dalej liczyć się w walce o medale, musimy wygrać i po to jedziemy do Katowic – zapowiada Foltyn.

6.04.2019 (sobota) 18:00 AZS UŚ Katowice – KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice

Transmisja w internecie na TVcom.

Źródło: materiały prasowe KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice
Foto: Jarosław Frąckowiak

zwiń pole komentarza
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Orzeł kończy sezon zasadniczy w Katowicach

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin