Złota Wieża 2019: Tryumf Tomka, Saszy i Paulinki!

opublikowano; 30-03-2019

23 marca rozegraliśmy tegoroczną edycję powiatowego finału cyklu "Złota Wieża", który odbywa się w tym roku już po raz 61. Frekwencja była tym razem stosunkowo niższa, co nie oznacza, że nie było interesująco! W trzech grupach rywalizowało łącznie 21 zawodniczek i zawodników.

W Grupie Młodzików zdecydowanie zwyciężyła Paulinka Prędkiewicz wygrywając wszystkie sześć partii. Drugie miejsce zajął Szczepan Wilgosz z 5 punktami. Znakomity turniej rozegrała Emilka Prędkiewicz (4 p.). Trzecia wśród Dziewczynek była Amelka Górska (2 p.), natomiast wśród Chłopców drugie miejse zajął Nikodem Bieroński, trzecie Kuba Markiewicz, a tuż poza podium uplasował się Szymon Wasilko.

W Grupie Juniorów tryumfowal po wyrównanej walce Sasza Tyszecki (4 p. z 5 partii) przed Mateuszem Koprowskim (3,5 p.). Trzecie miejsce przypadło Grzesiowi Markowi, który okazał się najlepszym Juniorem Młodszym. Trzeci wśród juniorów strszych okazał się Janek Wilgosz. Stawki dopełniły Marlena Gąsiorowskai Wiktoria Brudnicka z SP Osiek, sklasyfikowane jako najlepsze juniorki młodsze.

Wreszcie, najlepszy w Grupie Seniorów okazał się dzisiaj Tomasz Wilgosz (6,5 p. z 7 partii), który wyprzedził Pawła Olszewskiego (6 p.) oraz ubiegłorocznego zwycięzcę, Marka Rozmusa (5,5 p.). Jedyną i najlepszą kobietą była w tej grupie Maria Adamowicz.

Zawody sędziowali Maciej Wróbel i Łukasz Kłykow.

MGLKS z Parnas Oława - sekcja szachowa
OSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleria


dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Złota Wieża 2019: Tryumf Tomka, Saszy i Paulinki!

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin