Czas na rehabilitację i powrót Orła do zwycięstw

opublikowano; 15-03-2019

Red Dragons powalczy o powrót do grupy mistrzowskiej, a beniaminek Futsal Ekstraklasy – na podium. W pierwszym meczu, wygranym przez zespół z Jelcza-Laskowic, padła tylko jedna bramka. Ostatnie wyniki wskazują jednak, że tym razem kibice mogą spodziewać się większej liczby goli.

W tym sezonie po każdej porażce Acana Orzeł Jelcz-Laskowice od razu wracał na ścieżkę zwycięstw. Teraz ma na koncie trzy przegrane z rzędu, w tym dwie w lidze. Mimo to do trzeciego Cleareksu traci tylko dwa punkty. Sytuacja w tabeli może się już dla beniaminka zmienić nawet po tej kolejce – o ile pokona w sobotę Red Dragons Pniewy.

Owszem, przegraliśmy trzy mecze z rzędu, ale z trzeba silnymi drużynami. Dlatego nie możemy chylić głowy. Musimy ciężko trenować, by zwycięstwa wróciły! – mówi Henry Hatakeyama, zawodnik Orła.

Świetna seria Red Dragons

Czerwone Smoki dobijają się na finiszu sezonu zasadniczego do bram grupy mistrzowskiej. Od Piasta dzielą ich dwa punkty, choć mają jeden mecz do rozegrania więcej. Tę sytuację zawdzięczają czterem wygranym z rzędu. AZS Katowice, Red Devils Chojnice, AZS Gdańsk i MOKS Białystok – takiej serii zespół z Pniew jeszcze w tym sezonie nie miał. Tylko raz mógł cieszyć się z kompletu punktów tydzień po tygodniu, w 7. i 8. kolejce. W grudniowym meczu z Orłem musiał pogodzić się z porażką, choć stracił tylko jedną bramkę.

– Mamy najwyższe oczekiwania przed każdym spotkanie. Szanujemy wszystkich przeciwników, ale mam nadzieję, że znów wygramy. W domu możemy liczyć na naszych fanów. Sięgnijmy wspólnie po zwycięstwo! – apeluje Hatakeyama.

Akcja „Podaj do Kuby” trwa

Fan klub Orła zaplanował na weekend kolejne wydarzenia związane z akcją „Podaj do Kuby”, mającej na celu wsparcie chorego Jakub Sierpińskiego, jednego z kibiców. W sobotę będzie miała miejsce zbiórka funduszy na terenie miasta, a także podczas meczu z Red Dragons. Za to w niedzielę odbędzie się w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice futsalowy turniej dziecięcy. Szesnaście drużyn będzie rywalizować od 9:00 do 17:00. W planie są kiermasze ciast i książek (ponad 200 tytułów, zbiórka trwa do soboty) oraz loteria fantowa. Do rozlosowania jest blisko 500 fantów – lekcja jazdy konnej, piłki z podpisami zawodników, trzymiesięczny kurs języka angielskiego, podpisane zdjęcie reprezentantów Polski w piłce nożnej, a nawet samochód na weekend. Gościem serwującym robione na miejscu zdrowe napoje będzie dietetyk młodych sportowców, Patrycja Jeziak. Przygotowała krótki wykład dla rodziców o diecie i żywieniu młodych sportowców.

Mecz odbędzie 16.03.2019 (sobota) o 18:00 w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przy ulicy Oławskiej 46. Bilety i karnety są do kupienia na miejscu. Dzieci do lat 4, kobiety, emeryci oraz osoby z niepełnosprawnościami wchodzą bezpłatnie. Chłopcy od 4 do 18 lat płacą 5 zł (ulgowy), a mężczyźni powyżej 18 lat 10 zł (normalny). Karnet kosztuje 100 zł. Uprawnia do wejścia na wszystkie domowe mecze w lidze oraz w pucharach. Bezpłatnie mogą uczestniczyć w spotkaniu również akademie piłkarskie. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o uprzedni kontakt telefoniczny (512 253 763) bądź mejlowy (jaroslaw.pataluch@orzelfutsal.pl).

Transmisja w internecie na TVcom.

KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Czas na rehabilitację i powrót Orła do zwycięstw

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin