Pod naszym patronatem: Wygraj książkę dla Czytelnika OSI
reklamaWalka na szczycie w Jelczu-Laskowicach

opublikowano; 28-02-2019

Clearex Chorzów jest podwójnie zmotywowany do poniedziałkowego hitu 19. kolejki. Raz że dopiero co pokonał Rekord „do zera”, a dwa – pierwszy mecz z Orłem wygrał 5:1. Za to beniaminek Futsal Ekstraklasy po raz pierwszy w sezonie ma serię trzech ligowych zwycięstw i zależy mu na jej przedłużeniu. Zapowiada się więc emocjonujące starcie o to, kto utrzyma się na podium.

Nie wyczekuję spotkań z zachowaniem czystego konta. Czekam, aż mój zespół zachowa solidność w obronie przez kilka kolejek – stwierdził Chus po zwycięstwie 5:0 z MOKS-em Białystok.

W wygranym 5:0 meczu z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok Acana Orzeł zachował czyste konto po raz drugi. Pewność w defensywie zbiegła się z najlepszym dla niego okresem w tym sezonie – wygrał pewnie trzy mecze ligowe z rzędu, a dodać trzeba do tego jeszcze zwycięstwo w pucharze. Stabilna forma pozwala mu zajmować drugie miejsce z 33 punktami na koncie. Oczko mniej ma zamykający podium Clearex Chorzów, z którym drużynie z Jelcza-Laskowic przychodzi teraz się mierzyć. Wyjazd na Górny Śląsk wspomina źle – przegrał w listopadzie 1:5, z czego cztery bramki zdobył Mikołaj Zastawnik, reprezentant Polski.

Ten mecz kompletnie nam nie wyszedł. Teraz jesteśmy jednak bardziej zgrani na boisku. Po dwóch świetnych transferach [Adriano Foglia i Elia Walty] nasz zespół wygląda naprawdę ciekawie – ocenia Mykola Morozov, zawodnik Orła.

Clearex świeżo po wygranej z mistrzem

Clearex, choć plasuje się za Orłem, zdobył więcej bramek od beniaminka (70 do 62), tracąc ich przy tym mniej (42 do 46). W ostatnich siedmiu meczach ligowych przegrał tylko raz. Obecnie może się pochwalić, podobnie jak dolnośląski zespół, serią trzech wygranych z rzędu. Szczególnie cenna jest ta z poniedziałku, gdy pokonał 2:0 Rekord Bielsko-Biała, lidera. – Wygrana z mistrzem Polski dodaje pewności siebie i drużyna z Chorzowa przyjedzie do Jelcza nastawiona na zwycięstwo. Ale my gramy u siebie, przed naszą wspaniałą publicznością. Nie mamy prawa przegrać! – zapowiada Morozov.

Mecz odbędzie 4 marca (poniedziałek) o 20:00 w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przy ulicy Oławskiej 46. Bilety i karnety są do kupienia na miejscu. Dzieci do lat 4, kobiety, emeryci oraz osoby z niepełnosprawnościami wchodzą bezpłatnie. Chłopcy od 4 do 18 lat płacą 5 zł (ulgowy), a mężczyźni powyżej 18 lat 10 zł (normalny). Karnet kosztuje 100 zł. Uprawnia do wejścia na wszystkie domowe mecze w lidze oraz w pucharach. Bezpłatnie mogą uczestniczyć w spotkaniu również akademie piłkarskie. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o uprzedni kontakt telefoniczny (512 253 763) bądź mejlowy (jaroslaw.pataluch@orzelfutsal.pl).

Transmisja w telewizji na kanale Sportklub.

Źródło: materiały prasowe KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice
Foto: Jarosław Frąckowiak

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Walka na szczycie w Jelczu-Laskowicach

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin