Pod naszym patronatem: Wygraj książkę dla Czytelnika OSI

63.PZLA Halowe Mistrzostwa Polski

opublikowano; 21-02-2019

16 lutego w Arena Toruń odbyły się 63.PZLA Halowe Mistrzostwa Polski, w których zawodnik „Orlicy”, Maciej Grynienko, zdobył dwa medale – srebrny i brązowy. W tym samym dniu, w sobotnie przedpołudnie Weronika Białogłowicz została mistrzynią Dolnego Śląska, zdobywając złoty medal.

W tym roku na halowych Mistrzostwach Polski rozdano dwa komplety medali w konkurencjach, w których w stawce z seniorami startowało przynajmniej 4 młodzieżowców. W tej kategorii (U23) zwyciężył Norbert Kobielski (o rok starszy od Maćka) z wynikiem 2.22, drugi był Maciek – 2.16, a trzecie miejsce zajął Adrian Kordoński z LKS Fenix Słupsk uzyskując 2.04.

W stawce z seniorami na pierwszym miejscu sklasyfikowany został Norbert Kobielski, drugie miejsce zajął Sylwester Bednarek z RKS Łódź z wynikiem 2.19, a trzeci był Maciej Grynienko. Dla zawodnika „Orlicy” był to bardzo trudny sezon i zdobycie dwóch medali na tak ważnej imprezie było nie lada wyczynem.

W tym samym dniu w wałbrzyskiej hali odbyły halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików U16. W zawodach rywalizowali w skoku wzwyż Kinga i Karina Drelichowskie, Michał Wiatrowski oraz Weronika Białogłowicz, która w pięknym stylu z nowym rekordem życiowym – 159 cm, pokonała 17 zawodniczek (drugą aż o 10 cm). - Niestety nie mogłam być w dwóch miejscach naraz (byłam z Maćkiem na MP w Toruniu), ale okazało się, że wskazówki udzielane przez telefon były równie skuteczne. - Drugie miejsce zajęła Kinga Kalemba z GKS Start Długołęka z wynikiem 149 cm, a brązowy medal zdobyła Zuzanna Wrzesińska z MKS Szerszeń Bogatynia, która pokonała poprzeczkę na wys. 146 cm.

Halowym mistrzem Dolnego Śląska został również klubowy kolega Weroniki junior Jakub Sucharski. 20 stycznia w czeskim Jabloncu zwyciężył z wynikiem 178 cm, srebrny medal zdobył Dawid Bałut z MKS Bolesłavia Bolesławiec, a trzeci był Bartosz Zahorski z MKS Piast Głogów.

Tydzień wcześniej na mityngu w Wałbrzychu Kuba wygrał ustanawiając nowy rekord życiowy 185 cm. Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Weronika z wynikiem 150 cm, a trzecia była Kinga Drelichowska, która skoczyła 145 cm.

Tekst i foto: L. Mikoda