Orzeł gości beniaminka. Ma szansę na rewanż

opublikowano; 07-02-2019

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice ma okazję odegrać się w sobotę o 18:00 za wpadkę z 5. kolejki, kiedy to przegrał z Red Devils Chojnice 2:4. Jeśli chce wrócić na podium, w grę wchodzi wyłącznie komplet punktów. Goście przyjadą do niego z serią trzech ligowych zwycięstw z rzędu.

Ten rok układa się dla beniaminka z Jelcza-Laskowic na razie w kratkę. Zaczął się optymistycznie, od wygranej z Pogonią 04 Szczecin. Później przyszła porażka 1:6 z mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała. Orzeł jednak szybko się po niej podniósł, notując historyczny dla siebie awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Pewnie wygrał 8:2 z Domexem Pińczów. Po dwie bramki zdobyli dwaj nowi zawodnicy zespołu z Dolnego Śląska – Elia Walty i Adriano Foglia.

Nasze ostatnie występy były zupełnie jak rollercoaster – podsumowuje Janis Pastars, zawodnik Orła.

Pucharowa wpadka gości

Strata punktów na Śląsku spowodowała, że ekipa z Jelcza-Laskowic znalazła się poza podium – po raz pierwszy od wielu kolejek. Ma jednak tyle samo punktów (24), co trzecia Gatta Active Zduńska Wola i o jeden więcej niż piąty Clearex Chorzów. Taki rozkład w sobotę od Orła walki wyłącznie o zwycięstwo. Dodatkową zachętę stanowi możliwość rewanżu po październikowej przegranej z Red Devils.

Beniaminek z Chojnic przełamał serię pięciu porażek i teraz ma na koncie trzy zwycięstwa z rzędu. Z tym że ligowe (z Clearexem, AZS UŚ Katowice i Piastem Gliwice), ponieważ ostatnie spotkanie rozegrał w Pucharze Polski i nie świętował awansu. Musiał uznać wyższość drugoligowej CRB Mrówki Mosina. Czerwone Diabły jednak w weekend nie odpuszczą, ponieważ mają realne szanse na znalezienie się w pierwszej szóstce. Choć zajmują dopiero ósme miejsce, to zdobyli 16 punktów – tyle co dwaj rywale wyżej.

Teraz czeka nas pierwszy mecz przed własną publicznością po pierwszej rundzie. Zrobimy wszystko, by przygotować się do niego odpowiednio. Mamy w pamięci nasze pierwsze spotkanie z Red Devils i nie potrzebujemy dodatkowej motywacji. Korzystając z okazji, zapraszamy wszystkich na halę! – apeluje Janis Pastars.

Mecz odbędzie 9.02.2019 (sobota) o 18:00 w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przy ulicy Oławskiej 46. Bilety i karnety są do kupienia na miejscu. Dzieci do lat 4, kobiety, emeryci oraz osoby z niepełnosprawnościami wchodzą bezpłatnie. Chłopcy od 4 do 18 lat płacą 5 zł (ulgowy), a mężczyźni powyżej 18 lat 10 zł (normalny). Karnet kosztuje 100 zł. Uprawnia do wejścia na wszystkie domowe mecze w lidze oraz w pucharach. Bezpłatnie mogą uczestniczyć w spotkaniu również akademie piłkarskie. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o uprzedni kontakt telefoniczny (512 253 763) bądź mejlowy (jaroslaw.pataluch@orzelfutsal.pl).

Transmisja w TVCom.

KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Orzeł gości beniaminka. Ma szansę na rewanż

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin