Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – TROPEM WILCZYM

opublikowano; 24-01-2019

Podobnie jak w latach poprzednich także i w tym roku organizujemy w naszym mieście Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – TROPEM WILCZYM. Odbędzie się on 3 marca w parku miejskim (przy stawach). Zaplanowane są dwa równoległe biegi – honorowy bez pomiaru czasu na dystansie ok. 1963 m oraz bieg na ok. 5 km z pomiarem czasu i nagrodami.
Zapisy ruszają 1 lutego na stronie zmierzymyczas.pl. Łączna ilość uczestników to 180 osób (w tym 20 miejsc do dyspozycji organizatorów).

Opłaty startowe: 15 zł osoba dorosła, 5 zł dzieci i młodzież do 18 roku życia. Środki z opłat przeznaczone będą na zakup nagród, poczęstunek oraz oprawę biegu.

Zapewniamy: pamiątkowy medal, okolicznościową koszulkę, ciepły poczęstunek oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych biegaczy na dystansie 5 km.

Organizatorami tego wydarzenia są: Urząd Miejski w Oławie, Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych „Biegnij Oławo” oraz Oławskie Centrum Kultury Fizycznej wspierają nas: Bar „Sami Swoi” i Klub Biegacza Harcownik z Jelcza-Laskowic.

Zapraszamy do udziału!

źródło: UM w Oławie

Tak było rok temu.



dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI




Waszym zdaniem (komentarzy: 45. )
08-02-2019 ~ Olo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Krzyż na drogę! I nigdy tu nie wracaj! Drugiego okrągłego stołu ani drugiej grubej kreski już nie będzie.
07-02-2019 ~ olewianin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Jak tak ma wyglądać patriotyzm to ja wyjeżdżam na San Escobar!

07-02-2019 ~ PATRIOTKA Z OŁAWY ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czytając wszystkie wypociny zamieszczone na tym portalu czuję ,że jestem w Oławie w 1970r gdzie Oława była przesiąknięta zapyziałą komuną ,gdzie towarzysze rządzący Oławą wraz z towarzyszami z sowieckich jednostek stacjonującymi w Oławie wybierali kierunki niszczenia polskości na Ziemi Oławskiej,teraz robi to samo totalitarna opozycja ,atakując chcąc wprowadzić WOJNĘ POLSKO POLSKĄ
na zasadzie ,że to co robią osoby, które chcą wprowadzić nowe kierunki rozwoju Oławy ,są nazywane
pisiorami dlatego ,że od koryta została odsunięta PO i jej kolesie.
07-02-2019 ~ saper ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Nie bądźmy dziećmi - czy zmiana nicku dla nie poznaki to dobra metoda - , bomba" nie mapinaj się bo eksplodujesz !! !! :O :*
06-02-2019 ~ kapitan bomba ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf ... popieram Pana --- metodę na walkę z lewicą obrał Pan skuteczną oby starczyło Panu sił --- Pozdrawiam i nie pozostanę bierny ,,,zawsze może Pan na mnie liczyć
06-02-2019 ~ Wróbelek ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czy to ta SOWA od ośmiorniczek i popijaw POstkomunistów na koszt podatników?
06-02-2019 ~ kapitan sowa ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf , jak pana lubię, pan w każdym komentarzu wnosi tyle radości. Ktoś mądry powiedział , że życie przewyższa kabaret.
05-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
I mamy kolejne nożyce na posowieckim utrzymaniu. Kto następny?
05-02-2019 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Rolf, najwiekszym trolem jest Twój kumpel z pisu maciarenko, ruski kapus i niszczyciel armii
05-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pierwsze nożyce już się odezwały. Niebawem będzie wiadomo, kim są te nożyce, bo to że pracują dla posowieckiej agentury, przeciwko Polsce i Polakom, jest pewne.
05-02-2019 ~ odp. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ale jaja, uśmiałem się po pachy, takim newsem, to już zakrawa na kabaret, drżyjcie agenci KGB i Stasiu , Nel i psie Sabo. :* :D ;) :)
04-02-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Radosław Kietliński, dziennikarz specjalizujący się w informacjach dotyczących Rosji, ujawnił na facebooku, że rosyjska strona internetowa „Polit.ru” jest w posiadaniu dokładnych danych polskich obywateli zarabiających na zleconym przez Kreml trollowaniu.

Lista, jak twierdzi dziennikarz, ma zostać upubliczniona w ciągu najbliższych dni. Liczba tych trolli jest zatrważająca. Chodzi bowiem aż o... 80 tysięcy polskich obywateli!

Oj, będzie się działo! Oj, niektórzy potracą wygodne posadki! Oj, pójdą imienne zawiadomienia o przestępstwach znieważania i szkalowania polityków PiS!

Pewnie dowiemy się wreszcie, kto się kryje pod różnymi stałymi nickami na różnych portalach internetowych i bierze od Ruskich kasę za obrzydliwy załgany hejt przeciwko Polsce i Polakom. Oj, będą mieli przechlapane!
04-02-2019 ~ odp. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Tebja nado pić czaj z melisoj.
03-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
widzisz, uczczenie pamieci ZW jest konieczne by ich tragiczne losy byly przestroga dla nas w prowadzeniu polityki ktora po raz kolejny moglaby doprowadzic do sytuacji gdzie wbrew wlasnej woli stalibysmy sie poligonem dla Europy

teraz napijmy sie herbaty
03-02-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
....twoje dywagacje nie zasługują na ripostę merytoryczną.

......jakie jest prawilne zdanie w tej dyskusji pozwalajace zachowac twarz?
Trzeba mieć twarz żeby ją zachować , pisanie takich bredni na forum pt.,,Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – TROPEM" WILCZYM"- jest nie na temat , po prostu nie godzi się.

Я предлагаю вам чай с лимонным бальзамом для кондиционирования негативных эмоций
02-02-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
odp, czy jakich tam innych pseudo tu uzywasz, jakie jest prawilne zdanie w tej dyskusji pozwalajace zachowac twarz... akolitow Zebrowskiego? Zychowicza? Tischnera? wnukow komunistow?

chetnie zobacze jak kolega prowadzi dyskusje orzac przy uzyciu niepodwazalnych argumentow oponenta za oponentem, jakies przyklady dokonan?

01-02-2019 ~ odp ( gość OSI) zgłoś naruszenie
popcorn przestań błaznować - nie kompromituj się ! :-/ :-/ :*
31-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ogień zasłużył na pomnik – mówił ks. Józef Tischner. To nie znaczy ołtarz.

wywiad z księdzem: plus.nto.pl/ogien-zasluzyl-na-pomnik-mowil-ks-jozef-tischner-to-nie-znaczy-oltarz/ar/11844479
30-01-2019 ~ do pracownika naukowego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
..... bo ten pisze prawdę bardzo niewygodną dla wrogów Polski.

Ks. Józef Tischner już dawno odkrył iż "góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: święta prowda, tyż prowda i gówno prowda".
30-01-2019 ~ gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Wylazło lewactwo które nie ma zielonego pojęcia o Żołnierzach Wyklętych, ale najważniejsze pisać, żeby pisać. Szkoda czasu dla niemających w temacie pojęcia. PiS i PO w Oławie jedno zło.
30-01-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ali, jeśli mówisz o sekcie to popatrz w lustro. Co? Nie ma w lustrze Twojego odbicia? Wampir!
30-01-2019 ~ Ali ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Widze że "Pracownik naukowy" to ta sama sekta czo Rolf... Pozdrawiam
30-01-2019 ~ Pracownik naukowy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ten cały „Ali” wypisuje tu wierutne bzdury. Tytuły doktora honoris causa, nadane za konkretną działalność naukową (a nie za działalność polityczną albo szpiclowską), są cenione wyżej od normalnych tytułów naukowych doktora. Wielu profesorów, mających po kilka tytułów doktora, na pierwszym miejscu przez nazwiskiem zawsze umieszczają prof. dr h.c. i dopiero potem dr dr itd. Czy np. nie należy pisać Dr.Ing.h.c. Ferdynand Porsche, któremu nadano tytuł dra h.c. za konstrukcję Volkswagena tzw. Garbusa, tylko dlatego, że jakiś zafajdany „Bolek” dostał tytuł dra h.c. za szpiclowanie dla ubecji? To jest nieudolna próba jakiegoś „Ali” zdezawuowania osoby pana Rolfa Michałowskiego, bo ten pisze prawdę bardzo niewygodną dla wrogów Polski.
30-01-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ali! Czyli każdy żołnierz, który zabija wrogów na wojnie, jest zbrodniarzem? Jak śmiesz ubecka kanalio lżyć takich bohaterów, jak Łupaszka? Jak śmiesz postbolszewicki śmieciu?!

Jak śmiesz porównywać moją osobę z takim dnem moralnym, jak „Bolek”? Jak śmiesz?!

Żadne polskie święto nie dzieli Polaków. To tylko takie postbolszewickie męty społeczne, jak ty, próbują dzielić Polaków, ale nic z tego. Nie damy się podzielić i skłócić, a takie załgane i fałszywe kreatury jak ty, wystawimy za nawias społeczny.
29-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ali, czy obecnie mamy wolnosc o jaka walczyli Zolnierze Wykleci czy system przeciwko ktoremu sie opowiadali? czy gdyby komunisci spalili Ci rodzine zostalbys Ogniem czy Pileckim?

Oby jak najdluzej trwaly czasy tak taniej odwagi jak obecnie.
29-01-2019 ~ Ali ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panie Rolf odnośnie żołnierzy wyklętych, prawica nazywa tak wszystkich aby wybielić zbrodniarzy, nie można czcić Łupaszki, Ognia czy Burego to tak jak wbić nuż Pileckiemu, Pajdakowi czy Pużakowi - każde święto powinno łączyć a to dzieli i to mocno ale Pan widać tego nie rozumie, jeszcze rozumiem kiboli z transparentami to prymitywni ludzie ale że Pan... w tym wieku
29-01-2019 ~ Ali ( gość OSI) zgłoś naruszenie
W rządzie jest faszysta to Adam Andruszkiewicz Po CO - boli że na wysokie stanowiska wprowadza się byle kogo nie ekspertów w danej dziedzinie tylko błaznów a to właśnie czyni ukochany rząd Pana Rolfa M. Dziękuję. W Polsce aby tytułować się przed nazwiskiem dr przyjęte jest posiadać doktorat (czyli ciężko pracować naukowo kilka dobrych lat wykładać i uczyć studentów) nawet Znienawidzony Wałęsa przez Rolfa M. ma kolekcję takich tytułów Doctor honoris causa i nie pajacuje pisząc to wszystko przed nazwiskiem aby podnieść swoje ego a Pan tytułując się dr wprowadza ludzi i media w błąd obrażając tym samym osoby które obroniły doktorat w tym moje najbliższe otoczenie. Panie Rolf znany jest Pan z pomawiania wszystkich i wszystkiego więc proszę wydorośleć w końcu bo to Pan we wszystkich widzi bolszewików, komunistów, oszustów i złodziei. To już jest jak by to nazwać...
29-01-2019 ~ Suza ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Halo Ali! Piszą o Tobie w Aktualnościach na stronie SMSM (stanowice-marcinkowice.hpage.de). To Cię z pewnością zaciekawi.
29-01-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ali! Jeszcze jedno. Twoje obiekcje do mojego tytułu naukowego są bezpodstawne. Pracowałem na ten tytuł naukowo ponad 4 lata. Został mi on przyznany uznaniowo (honoris causa), bez standardowego przewodu doktorskiego, za mój wkład w zaprojektowanie, rozwój i budowę urządzeń do wykrywania i pomiaru ilości wodoru w układzie chłodzenia szybkiego reaktora jądrowego chłodzonego płynnym sodem – SNR 300. Po likwidacji elektrowni jądrowej w Kalkar w Niemczech, urządzenia te pracują nadal w Centrum Badań Jądrowych w Karlsruhe w Niemczech i do niedawna pracowały w elektrowni jądrowej Superphénix Creys-Malville, we Francji. Poza Europą urządzenia te chronią szybkie reaktory w Japonii, Chinach i Rosji.
Moja ówczesna firma „Michalowski FVA - Projektowanie i budowa urządzeń naukowo badawczych” w Rösrath pod Kolonią w Niemczech, pracowała wówczas dla firm Siemens, Interatom, a także ESA (European Space Agency) i dla trzech różnych uczelni.
28-01-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ali! Tym razem przebrałeś wszelką miarę!

Wymień po nazwisku rzekomych faszystów w rządzie, bo piszesz przecież o aktualnym rządzie RP, czy może miałeś na myśli jakiś inny rząd? W każdym razie będziesz musiał się z tego wytłumaczyć, bo tym wpisem dokonałeś przestępstwa (pomówienie funkcjonariuszy publicznych z art. 212 § 1 k.k. i znieważenie funkcjonariuszy publicznych w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, z art. 226 § 1 k.k.), które zostanie zgłoszone do Prokuratury, a jest ścigane z urzędu.

To samo dotyczy rzekomych „obłudy i fałszu na każdym kroku” w odniesieniu do dziś rządzącego ugrupowania politycznego. Będziesz za to ścigany karnie. Masz to jak w banku.
27-01-2019 ~ separatysta ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Skazy na pancerzach to szmira i jest sporo nieścisłości począwszy od zdjęcia na okładce. Chwała bohaterom i ŚWO
27-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Chwile na powaznie. Nie lubie skrajnosci, do Zolnierzy Wykletych mam podejscie zblizone jak Zychowicz w "Skazy na pancerzach". Jezeli jednak nie bedziemy pamietac o wlasnej historii, jezeli wybierzemy droge jaka chce tu zaproponowac Ali coraz wiecej bedzie pomyslow jak ten:
link: dziennik.walbrzych.pl/zawody-w-ekstremalnym-plywaniu-na-wlodarzu-nadlesnictwo-w-trybie-pilnym-wzywa-do-odwolania-imprezy-i-przypomina-to-miejsce-kazni/
Puki co mamy wybor.
27-01-2019 ~ Gall ( gość OSI) zgłoś naruszenie
popcorn, jak tak będziesz na trzeźwo czy po pijaku studiować wypowiedzi swojego mentora niebawem tytuł Doktora honoris causa masz murowany.
26-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ali, przeczytałem to na trzeźwo i po pijaku... i nie widzę różnicy, Roff pomijając jego język formułuje musli w miarę logicznie... u Ciebie to jakaś niezrozumiała kupa, sry
26-01-2019 ~ Ali ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Do obrońców uciśnionych z forum: w zasadzie niczego innego nie potraficie wymyślić więc czego się spodziewać, widać po was że mentalny mur który przed wami postawiono jest dla was nie do przeskoczenia - świat nie kończy się na wojnie i wiecznej walce ale po was widać że żyjecie w bezwględnym strachu który wam wpojono już w dzieciństwie (być może na katechezie). Niby jesteście przeciw faszystom ale faszystów macie w rządzie, niby anty komuniści ale byłych działaczy jest spora ilość, obłuda i fałsz na każdym, kroku podobnie jak dowartościowywanie się p. Rolfa tytułem dr którego nie ma myśląc że z takim działaniem będzie inteligentniej pluł na innych a w rzeczywistości powtarza nudne slogany jak hołota pod monopolowym...
26-01-2019 ~ Gość ( gość OSI) zgłoś naruszenie
To że ktoś podpisuje się swoim nazwiskiem itd.nie zwalnia go do zachowania kultury wypowiedzi, i traktowania nas jak ścierwo a tylko dlatego że ktoś ma inne zdanie niż pan Rolf
26-01-2019 ~ do admina ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Panujecie nad tym wszędzie ten ROLF !! !, dość ujadania , obelg , wyzwisk od komunistów, faszystów i bolszewików . Czy nie możecie tak zrobić jak gazeta powiatowa!
26-01-2019 ~ odp. ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Sam siebie , broni, sam siebie chwali i tym samym sam siebie ośmiesza, czy warto z kimś takim dyskutować poważnie? :D :P :)
26-01-2019 ~ do administratora strony ( gość OSI) zgłoś naruszenie
po czym rozpoznaje się faszyzm ?? ? cenzura .. prześladowania .... kończy na obozach i komorach gazowych ... taki właśnie jest oławiak i jego banda propagująca faszyzm ...
Rolf jako jeden z nielicznych nma odwage przedstawić się z imienia i nazwiska natpomiast ta faszystowska banda ukryta za pseudonimami ... propaguje faszystowską cenzurę
25-01-2019 ~ Nauczyciel ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ali! Aby nie dopuścić do tego, żeby do władzy znowu dorwali się komuniści, albo faszyści, trzeba dobrze znać historię, żeby nie powtarzać starych błędów. Idź i się ucz, również o „Żołnierzach Niezłomnych”, zwanych też „Wyklętymi”, bo tacy jak ty komuniści wyklęli ich ze społeczeństwa. Naukę najlepiej zacznij od przedszkola, bo twój poziom świadomości społecznej jest na etapie żłobka.
25-01-2019 ~ Rolf Michałowski ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ali! Z barbarzyństwem (komunistycznym i hitlerowskim) kojarzą się twoje wpisy. Ci ludzie oddali życie za naszą wolność i niepodległość, a ci, którzy przeżyli, byli i są prześladowani (...).

Poczytaj sobie dwa tomy książki „Czerwona śmierć, czyli narodziny PRL” ppłk. AK Skarbimira Sochy.
25-01-2019 ~ zorba ( gość OSI) zgłoś naruszenie
alemu chodzi po główce ---rajd GENDER .... rajt pod tęszową flagą ... te klimaty
25-01-2019 ~ popcorn ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ali, wystąp do burmistrza razem z kolegą/koleżanką ~ do (każdego) o bilety na MKS i zróbcie trasą oławskich przedszkoli rajd Kubusia Puchatka.
25-01-2019 ~ do Alego ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Najwyraźniej burmistrzowi takie towarzystwo pasuje.
24-01-2019 ~ Ali ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Znowu ci kontrowersyjni żołnierze wyklęci - czy nie mamy jakiś normalnych nazw nie kojarzących się z barbarzyństwem... wojną, okupacją, śmiercią, zniszczeniem, bronią, gwałtem itd. aż już mdli od tego ileż można...

SPORT.OLAWA.INFO - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – TROPEM WILCZYM

inne tematy:



wiadomości





UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin