Starcie na szczycie. Orzeł poszuka rewanżu z mistrzem Polski

opublikowano; 17-01-2019

Beniaminek Futsal Ekstraklasy musiał uznać w drugiej kolejce zdecydowaną wyższość bardziej doświadczonego Rekordu. Od tego czasu zdążył już jednak nieco ograć się na ekstraklasowych parkietach. Aspirując do pozostania w czołówce ligi, jedzie do Bielska-Białej po komplet punktów.

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice kończył zeszły rok w mieszanych nastrojach, bo mimo dobrej dyspozycji przegrał z FC Toruń, wiceliderem. Ten zaczął się dla dolnośląskiego zespołu tak jak debiutancki sezon w Futsal Ekstraklasie – od zwycięstwa. Szczególnie ważne było przetarcie się w ligowym spotkaniu z Pogonią 04 Szczecin po miesięcznej przerwie od gry. A motywacji dodało beniaminkowi jeszcze potknięcie wicelidera, FC Toruń. Zbliżył się do niego na odległość dwóch punktów. Od Rekordu Bielsko-Biała wciąż dzielą go cztery.

W meczu z Pogonią zaprezentowaliśmy dobry futsal. Mieliśmy bardzo dobre momenty, ale niestety zdarzyły się też gorsze. Mamy teraz czas, aby to poprawić, zanim zmierzymy się z rywalem z najwyższej półki. Przede wszystkim skupiamy się na naszych dobrych stronach, a w drugiej kolejności patrzymy, w jaki sposób można „ugryźć” drużynę Rekordu. Ważne, abyśmy podeszli do tego spotkanie pewni siebie i z wiarą w sukces – mówi Maciej Foltyn, kapitan Orła.

Rekord bezlitosny dla rywali

Pierwsze starcie obu ekip w tym sezonie, w 2. kolejce, zakończyło się wynikiem 1:5. Od tego czasu mistrz Polski zaliczył dwa potknięcia (z FC Toruń w październiku i Gattą Active Zduńska Wola w grudniu). Mimo nich pewnie utrzymuje się na pozycji lidera. Potwierdził ją, deklasując w ostaniej kolejce MOKS Słoneczny Stok Białystok 9:4.

Rekord zdążył przyzwyczaić kibiców do tak wysokich wyników. W 12 meczach trafił 82 razy (następny po nim Clearex zrobił to 50-krotnie). Niekwestionowanym królem strzelców pozostaje Michał Marek, z 22 golami na koncie. Tuż za jego plecami, z kilkunastoma bramkami każdy, plasuje się jeszcze trójka kolegów z zespołu – Paweł Budniak, Oleksandr Bondar i Artur Popławski. Taki potencjał ofensywny zwiastuje ogromną dawkę emocji w hali w Bielsku-Białej.

W meczach z najlepszymi drużynami trzeba być niemal w stu procentach skutecznym – zarówno w ataku, jak i w obronie. Oczywiście statystyki Rekordu robią wrażenie, ale my wcale nie mamy gorszych. W drużynie z Bielska-Białej jest supersnajper Michał Marek, a naszą siłę stanowi niewiadoma, który z zawodników okaże się lisem w polu karnym rywali. Poznaliśmy już wartość Rekordu, ale z każdym kolejnym meczem rozwijamy się coraz lepiej i nasza wartość również rośnie. Będziemy bardzo groźnym rywalem dla mistrza Polski i zawalczymy o pełną pulę – zapowiada Foltyn.

21.01.2019 (poniedziałek) 20:00 Rekord Bielsko-Biała – KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice

Transmisja w telewizji na kanale Sportklub.

Źródło: materiały prasowe KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice
Foto: Jarosław Frąckowiak

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Starcie na szczycie. Orzeł poszuka rewanżu z mistrzem Polski

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin