Orzeł walczy z wicemistrzem o podium

opublikowano; 22-11-2018

Gattę Active Zduńska Wola dzieli od beniaminka Futsal Ekstraklasy jeden punkt, przy jednym meczu zaległym. Drużyna aspirująca do swojego drugiego mistrzostwa podchodzi do poniedziałkowego starcia w Jelczu-Laskowicach z serią trzech zwycięstw z rzędu. Orzeł spróbuje odegrać się po porażce w Chorzowie.

Clearex Chorzów zagrał w ostatniej kolejce z KS Acaną Orłem Futsal Jelcz-Laskowice tak, jak na zespół liczący po cichu na mistrzostwo przystało. Wykorzystali doświadczenie, by odebrać gościom wszelkie argumenty w ataku. To była dla dolnośląskiego beniaminka cenna lekcja przed poniedziałkowym równie trudnym starciem. Do Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przyjeżdża o 20:00 wicemistrz Polski (mistrz z sezonu 2015/2016), Gatta Active Zduńska Wola.

Czasem wygrywasz, a czasem zbierasz doświadczenie. Nie możemy porównywać jednego zespołu z drugim. Każda drużyna ma swój indywidualny charakter. Właśnie dlatego prowadzimy scouting i przygotowujemy się do każdego pojedynku z osobna – mówi Janis Pastars, zawodnik Orła. – Możecie być pewni, że wszyscy w naszej drużynie zrobią wszystko, by być gotowym na następny mecz.

Gatta poluje na nasze miejsce

Kibice ze Zduńskiej Woli mogli być zaniepokojeni dyspozycją swojego zespołu. Gatta w czterech pierwszych meczach zanotowała dwa remisy, porażkę i tylko jedną wygraną z przechodzącym poważny kryzys Piastem Gliwice. Teraz przyszła seria trzech zwycięstw z rzędu, choć dwa ostatnie spotkania (z AZS UG Gdańsk i MOKS Słoneczny Stok Białystok) zakończyła tylko z jednobramkową przewagą. Przez to obecny wicemistrz nie należy do najskuteczniejszych zespołów ligi (zdobył jak dotąd 24 bramki), ale za to w defensywie ustępuje wyłącznie Rekordowi Bielsko-Biała (stracił 15 goli). To właśnie z mistrzem rozegra w grudniu zaległe spotkanie. Tymczasem w poniedziałek powalczy o to, by zająć miejsce Orła na podium (ma 14 punktów, podobnie jak Clearex i Red Dragons Pniewy, a drużyna z Jelcza 15).

Jesteśmy świadomi naszej pozycji w tabeli. To starcie będzie bardzo trudne, więc, korzystając z okazji, chciałbym prosić fanów, by byli z nami na trybunach, ale też wspierali nas z daleka – apeluje Pastars.

Mecz odbędzie się 26 listopada (poniedziałek) o godzinie 20:00 w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przy ulicy Oławskiej 46. Bilety i karnety są do kupienia na miejscu. Dzieci do lat 4, kobiety, emeryci oraz osoby z niepełnosprawnościami wchodzą bezpłatnie. Chłopcy od 4 do 18 lat płacą 5 zł (ulgowy), a mężczyźni powyżej 18 lat 10 zł (normalny). Karnet kosztuje 100 zł i uprawnia do wejścia na wszystkie domowe mecze w lidze oraz w pucharach.

Transmisja w telewizji na kanale SportKlub.

Źródło: materiały prasowe KS Acany Orła Futsal Jelcz-Laskowice
Foto: Jarosław Frąckowiak

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Orzeł walczy z wicemistrzem o podium

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin