Pod naszym patronatem: Oławska Majówka 2019 | Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | Dni Jelcza-Laskowic 2019
reklamaSzesnasta spartakiada już za nami

opublikowano; 13-09-2018

Za nami kolejna, już XVI Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Impreza zorganizowana została w dniu 8 września na stadionie miejskim w Oławie pod patronatem Starosty Oławskiego Zdzisława Brezdenia. Spartakiada to prawdziwe święto sportu, tolerancji i integracji z osobami niepełnosprawnymi, któremu towarzyszy duch szlachetnej rywalizacji sportowej, rodzinna atmosfera i żywiołowy doping.

Wyśmienita zabawa trwała kilka godzin (od 10:00 do 13:00), a uczestnicy swoją postawą udowodnili, że pomimo wielu trudności, z jakimi muszą się borykać w życiu codziennym, potrafią świetnie się bawić, rywalizować i odnosić sukcesy.

W Spartakiadzie udział wzięły instytucje oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych. W trakcie imprezy można było się zapoznać z twórczością podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Oławie, Koła Polskiego Związku Niewidomych w Oławie, Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie, Fundacji „Krok po Kroku”, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Tęcza” w Oławie oraz Środowiskowego Dom Samopomocy w Oleśnicy Małej. Uczestnicy rywalizowali w ośmiu konkurencjach: rzucie beretem, nawlekaniu korali na czas, torze przeszkód, rozpoznawaniu kształtów, strzale do bramki, quizie muzycznym, grze w kręgle oraz strzelaniu do celu.

Po trudach zmagań sportowych na wszystkich czekał słodki poczęstunek i pyszny bigos przygotowana przez Firmę Handlowo Usługową „Sami Swoi”. Następnie uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie zaprezentowali układ taneczny, taniec z szarfami oraz występ wokalny. Ponadto Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oławie zademonstrowała specjalne okulary (narkogogle i alkogogle), które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu lub po spożyciu narkotyków. Na koniec imprezy zwycięzcy w poszczególnych kategoriach sprawnościowych otrzymali medale, dyplomy i nagrody.

Organizatorzy dziękują za udział w imprezie:
Starostwo Powiatowe w Oławie,
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oławie,
Dom Pomocy Społecznej w Oławie,
Zespół Szkół Specjalnych w Oławie,
Koło Polskiego Związku Niewidomych w Oławie,
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział w Oławie,
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Tęcza” w Oławie,
Fundacja „Krok po kroku” w Oławie,
Fundacja „Iskierka Nadziei” w Oławie,
Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy Małej,
Fundacja „Pomaluj mi Świat”,
Polski Związek Głuchych.

źródło: Starostwo Powiatowe

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Szesnasta spartakiada już za nami

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin