Informator: Wybory Samorządowe 2018

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych

opublikowano; 10-09-2018

II miejsce w kategorii kobiet, w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym, zajęła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Oławie, sierż. szt. Agnieszka Burdelak. Mistrzostwa odbyły się po raz drugi, pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Komendant Główny Policji wraz z zawodnikami stanął na starcie 58 –kilometrowej trasy.

To już druga edycja Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego, zorganizowana w Warce. Organizatorem I Mistrzostw był Gabinet Komendanta Głównego Policji wraz z Żyrardowskim Towarzystwem Cyklistów. Na linii startowej stanęło 97 funkcjonariuszy z całej Polski, reprezentujących różne służby mundurowe, w tym Policję, Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Straż Graniczną. Sierż. szt. Agnieszka Burdelak – referent Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej w Oławie reprezentowała w Mistrzostwach Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Zawodnicy pokonali 58-kilometrową trasę, która przebiegała przez: Warkę, Piaseczno, Dębnowolę, Klonową Wolę, Przylot, Zagrody, Rozniszew, Zakrzew. Agnieszka spisała się znakomicie, zajęła II miejsce w kategorii kobiet. W podziękowaniu za godne reprezentowanie Policji w Mistrzostwach, otrzymała puchar z rąk Komendanta Głównego Policji, gen. insp. Jarosława Szymczyka.