Maciek Grynienko mistrzem Polski seniorów

opublikowano; 06-08-2018

Zawodnik UKS Orlica Domaniów, Maciej Grynienko, zwyciężył w 94.PZLA Mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się 20-22.07.2018r. w Lublinie.

Maciek nie zwalnia tempa i do złotego medalu Mistrzostw Polski w kategorii U23, niespodziewanie dołożył kolejny złoty krążek w Mistrzostwach Polski seniorów.

Zawodnik „Orlicy”, podobnie jak jego największy rywal, Sylwester Bednarek z RKS Łódź, rozpoczęli konkurs od wysokości 205 cm. Maciek bezbłędnie pokonywał wszystkie wysokości do 221 cm, a zawodnikowi RKS Łódź zdarzyła się zrzutka na wysokości 217 cm, co zadecydowało o srebrnym medalu.

Trzecie miejsca ex aequo z wynikiem 209 cm zajęli Maciej Lepiato z GZSN START Gorzów (zawodnik niepełnosprawny) oraz Norbert Kobielski z MKS Inowrocław.

27 lipca zawodnik „Orlicy” wystartował w 21.Grand Prix im. Janusza Sidły w Sopocie, które były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się 24.Mistrzostwami Europy w Berlinie. Zawody wygrał Rosjanin Ilya Ivanyuk z wynikiem 230 cm, a Maciek po raz kolejny w tym sezonie uzyskał wysokość 221 cm, zajmując drugie miejsce ex aequo z Andreiem Skabeiką z Białorusi.

źródło: Gmina Domaniów

zwiń pole komentarza
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
07-08-2018 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A Oława ma miszczów powiatu i paru topielców udajacych pływaków trenujacych 2 razy w tygodniu uhahaha
Gratulacje dla polityki sportowej miasta i jej kompetentych realizatorów. Nieśmiertelnej 5 Cecko i jej przydupasek...z pokoju


inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin