Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | Oławski Festyn Rodzinny 2018

I miejsce AP Champions Oława w turnieju Tworków CUP

opublikowano; 19-06-2018

W sobotę 16.06 reprezentacja AP Champions Oława rocznika 2010 wzięła udział w VI edycji międzynarodowego turnieju Tworków CUP. Na turniej udaliśmy się do położonego w woj. śląskim, oddalonej o 150km od Oławy miejscowości Tworków.

Rozgrywki charakteryzował wysoki poziom sportowy i udział zespołów m.in. czeskiej ekstraklasy. W turnieju udział wzięło 20 drużyn. W pierwszej fazie rozgrywek drużyny zostały podzielone na 4 grupy i w zależności od zajętego miejsca mogły wywalczyć awans do grup rywalizujących o miejsca 1-5, 6-10, 11-15, 16-20.

Oławianie zanotowali następujące wyniki:
AP Champions - AP United 2:1
AP Champions - MFK Karvina 2:1
AP Champions - Sportkontakt Goleszów 6:1
AP Champions - FC Poruba 3:2

Mecze grupowe były bardzo emocjonujące a w większości z nich walka toczyła się do ostatnich sekund. Dzięki tym świetnym rezultatom nasi piłkarze zdobyli awans z 1 miejsca do grupy mistrzowskiej (1-5) gdzie czekali na nich zwycięzcy pozostałych grup.

W grupie mistrzowskiej AP Champions Oława zanotowała następujące rezultaty:
AP Champions - Wicher Wilchwy Wodzisław Śl. 3:3
AP Champions - TS Gwarek Tarnowskie Góry 3:1
AP Champions - 05 Tworków 4:1 AP
Champions - MFK Hawierzow 4:1

3 wygrane mecze i 1 remis dały naszym piłkarzom ostatecznie I miejsce w całym turnieju. Oprócz pięknego pucharu, medali i kilku mniejszych nagród klub został nagrodzony dwoma kompletami strojów.

Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany piłkarz AP Champions Oława - Szymon Wawrzyniak.
Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu został wybrany - Kuba Białowąs.

Skład AP Champions Oława: Maciek Strugała, Filip Szajda, Piotr Mielnicki, Paweł Romaniak, Szymon Ciupa, Szymon Wawrzyniak, Kuba Białowąs, Kryspin Leja, Filip Seiffert, Olaf Skwarek.
Trenerzy: Dawid Wolak, Łukasz Wróbel.