Adrian Franczyk z tytułem Mistrza Polski

opublikowano; 13-06-2018

W dniach 09-10.06.2018r. w Ciechanowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Nasze barwy reprezentowało trzech zawodników:
- Magdalena Szymańska
- Kamila Czechowska
- Adrian Franczyk

W pierwszym dniu zawodów jako pierwsza swoją walkę rozpoczęła Magdalena Szymańska, która bez problemu zaliczyła swoje wszystkie trzy podejścia w rwaniu kolejno - 46kg, 49kg i 51kg co po pierwszym boju dawało jej srebrny medal. W podrzucie zaliczyła 55kg oraz 59kg. W trzeciej próbie atakowała ciężar większy o 2kg, ale mimo ambitnej walki Magdzie nie udało się go podnieść i ostatecznie została sklasyfikowana na dobrym lV miejscu w kategorii 48kg. Zaraz za Magdaleną do boju ruszyła Kamila Czechowska, która pewnie wyrwała sztangę ważącą 53kg, następnie w jeszcze lepszym stylu wyrwała 57kg. W trzeciej próbie atakowała 60kg, ale niestety tym razem się nie udało i po rwaniu z wynikiem 57kg została sklasyfikowana na czwartej pozycji.

W podrzucie Kamila pokazała wolę walki i bez problemu w pierwszej próbie podniosła 71kg, następnie podchodziła do sztangi ważącej 76kg lecz tam już pojawił się problem i niestety podejście zostało niezaliczone poprzez docisk. W ostatnim podejściu zawodniczka wraz z trenerem Adamem zadysponowali 77kg co w tym momencie było atakiem na brązowy medal w podrzucie.

Polwiczanka ambitnie walczyła z ciężarem i nie popełniła tego samego błędu co w drugim podejściu jednocześnie ciesząc się z brązowego medalu w podrzucie i ostatecznie kończąc tegoroczne Mistrzostwa Polski na wysokim IV miejscu w kategorii 53kg.

Następnego dnia mogliśmy śledzić występ Adriana Franczyka startującego w kategorii 62kg, który już od początku szedł jak burza w rwaniu zaliczając podejście za podejściem, kolejno - 93kg, 98kg i 100kg co po pierwszym boju dało mu złoty medal oraz przewagę 7kg nad drugim zawodnikiem.

Adrian podczas podrzutu pokazał swoją dominację nad rywalami i już pierwsze podejście na 120kg zapewniło mu złoty medal w dwuboju. Następnie atakował 130kg, które było już tylko formalnością przy rozdaniu medali. W trzecim podejściu próbował podnieść 135kg, ale tego dnia to okazało się za dużo.

Tym sposobem nasz zawodnik zakończył swój kolejny znakomity start na Mistrzostwach Polski z trzema złotymi medalami. Franczykowi na podium towarzyszył trener Kraska, który również otrzymał złoty medal.

BRAWO WY!

źródło: LKS Polwica Wierzbno

zwiń pole komentarza
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
15-06-2018 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Czemu w Oławskich mediach promowani są nakoksowani wieśniacy z wierzbna, niech publikują info o swoich sukcesach na tablicy u sołtysa...

SPORT.OLAWA.INFO - Adrian Franczyk z tytułem Mistrza Polski

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin