Oława - SPORT - OLAWA.INFO - MGKS Oława - podsumowanie piłkarskiego weekendu.
Pod naszym patronatem: V Międzynarodowy Festiwal Organowy | Karawana Teatralna 2018 | II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | III Oławski Bieg Kolorów | Dożynki gminy Jelcz-Laskowice

MGKS Oława - podsumowanie piłkarskiego weekendu

opublikowano; 05-06-2018

Seniorzy
Drugiego czerwca na stadionie OCKF przy ulicy Sportowej w Oławie, pewny awansu MGKS "Moto-Jelcz" Oława, podejmował drużynę ze środka tabeli. Goście z Dobroszowa już w drugiej minucie spotkania, pokonali Piotra Koseckiego, jednak sędzia nie zauważył wcześniejszego faulu na Tomaszu Watralu i mimo protestów naszych zawodników uznał bramkę. Po szybkim ciosie gości, oławianie poderwali się do ataku , jednak swoich sytuacji nie wykorzystał Karol Nikodem oraz Mateusz Dobkowski, któremu po świetnym rajdzie dogrywał Jakub Mańkowski. W 20 minucie, za nie trafioną sytuację 1 na 1 z bramkarzem, zrehabilitował się Karol Nikodem po sprincie od połowy boiska, w ostatniej chwili trącił piłkę wślizgiem i wyrównał na 1-1. W 31 minucie dobrze grający tego dnia Karol Nikodem został sfaulowany w polu karnym, a „jedenastkę” na bramkę zamienił kapitan drużyny, Kasper Morawski. Już w doliczonym czasie gry, źle spod bramki wybijał Jakub Pożarycki, prosto pod nogi rywala, który przed przerwą trafił na 2-2. W przerwie trener oławskiej ekipy wytłumaczył swoim zawodnikom, że ich gra mu się nie podoba, a efekty tej rozmowy było widać, już 2 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, kiedy Mateusz Dobkowski świetnym rajdem szedł ze skrzydła i trafił sprzed pola karnego na 3-2. W 60 minucie znowu „gwiazda” popisał się kilkoma zwodami po czym ponownie trafił, tym razem na 4-2. W między czasie mieliśmy kilka okazji, jednak nie udało się ich wykorzystać. Strzelanie w tym meczu zakończył Artur Gancarczyk uderzając głową, po dośrodkowaniu wprowadzonego wcześniej Jakuba Skorłutowskiego.

KS Oława 5-2 Dobroszów 02.06.2018r. godz. 17:00

Trener: Jarosław Fliśnik
Skład: 1.Piotr Kosecki, 2.Wiktor Gajdek (4.Krzysztof Waliś 50’), 3.Artur Gancarczyk , 7.Jakub Mańkowski (5.Jakub Skorłutowski 55’), 9.Karol Nikodem , 10.Kasper Morawski © (15, Jakub Kulczycki 60’), 11.Paweł Bekieszczuk, 13.Jakub Pożarycki, 16.Tomasz Watral, 17.Matuesz Prusak, 18.Mateusz Dobkowski (6.Wojtek Czerniak 65’).

Juniorzy Starsi
Dla drużyny prowadzonej przez Jarosława Fliśnika, spotkanie wyjazdowe z Parasolem Wrocław było ostatnim w tym sezonie Dolnośląskiej Ligi Juniorów Starszych. Nasi zawodnicy zagrali dobry mecz, pokonując gospodarzy 3-0 po dwóch trafieniach Adriana Gellesa oraz jednym Janusza Łakomiaka. Juniorzy Starsi zakończyli rozgrywki i plasują się ostatecznie na szóstym miejscu w tabeli.

Parasol Wrocław 0-3 KS Oława 02.06.2018r.godz. 11:00

Skład: 1.Piotr Kosecki, 3.Janusz Łakomiak , 4.Karol Grabowski ©, 6.Bartłomiej Bagiński (10.Szymon Fliśnik 65’), 7.Patryk Żurawski, 11.Bartłomiej Musiał, 13.Jakub Skorupa, 15.Jakub Buczkowski, 17.Sebastian Szwedzki, 18.Adrian Leśkiewicz, 19.Adrian Gelles.

Juniorzy Młodsi
Drużyna prowadzona przez Jarosław Boguckiego znajduję się w dolnej części tabeli, mając tylko trzy punktową przewagę nad strefą spadkową. Ich sytuacja na pewno nie poprawiła się po spotkaniu w Świdnicy, gdzie ulegli gospodarzom 2-1, a honorową bramkę dla naszej ekipy strzelił Damian Makowski.

Polonia-Stal Świdnica 2-1 KS Oława 02.06.2018r. 13:00

Trener: Jarosław Bogucki
Skła: 1.Szymon Sawicki, 4.Patryk Żurawski, 5.Wojciech Solarski © , 6.Kamil Gradzik, 7.Łukasz Mazepa (2.Dawid Boratyński 52’), 8.Wojciech Kaniewski (10.Konrad Gąsiorowski 70’), 14.Damian Makowski , 16.Jakub Boczula, 18.Rafał Węglarowicz, 19.Dominik Słocki (17.Alan Moroz 77’), 22.Mateusz Świerczyński.

Trampkarze
Domowe spotkanie z Miedzią Legnica zostało przełożone na 6.06.2018r. i odbędzie się o godzinie 17 na stadionie OCKF w Oławie.

Młodziki
Nasza najmłodsza ekipa uległa na Niskich Łąkach we Wrocławiu ze Śląskiem Wrocław 4-1.

WKS II Śląsk Wrocław 4-1 KS Oława 02.06.2018r. godz. 12:00

Trener: Jacek Imianowski
Skład: 1.Kevin Racławski, 3.Mateusz Wróblewski, 5.Igor Wydmuch, 6.Mateusz Mossoń, 7.Szymon Piotrowski, 8.Adam Szymków, 9.Bartosz Jasiński, 11.Alan Burkiewicz , 13.Adrian Białek, 14.Mikołaj Stelmaszek, 15.Oskar Szczupał, 16.Katarzyna Watral, 17.Oskar Anysz, 18.Aleksander Jakubowski, 99.Adam Sady.

autor tekstu: Michał Niedźwiedź