Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | VI Nocny Maraton Pływacki Termy Jakuba
reklamaRoczek – pasowanie na strzelca

opublikowano; 28-05-2018

Od wielu już lat oławska Liga Obrony Kraju w okolicach „Dnia Dziecka” w obecności rodziców, rodzeństwa, babć i dziadków dokonuje pasowania na strzelca dziewczęta i chłopców, którzy w trakcie zajęć na oławskich strzelnicach poznali niezbędną wiedzę i nabyli podstawowe umiejętności strzeleckie.

Tegoroczna uroczystość pasowania na strzelca, poprzedzona sprawdzeniem wiedzy i strzelaniem do pamiątkowej tarczy, dokonana zostanie przez rozpoczynającego setną rocznicę urodzin Pana Furgałę. Jarosław Furgała, znana postać ziemi oławskiej nie tylko z działalności rzeźbiarskiej i artystycznej, był w okresie międzywojennym członkiem Związku Strzeleckiego „Strzelec”, a co szczególnie jest ważne uczestnikiem Bitwy Warszawskiej z września 1939 roku.

Corocznie począwszy od 90-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Pan Jarosław uczestniczy w oławskich „Przyjacielskich Spotkaniach Strzeleckich z Okazji Święta Niepodległości”. Spotkanie z Panem Jarosławem Furgałą każdorazowo dla zainteresowanych naszą historią – patriotyzmem, ojczyzną, czy niepodległością będzie niezapomnianym wspomnieniem.

Pasowanie kolejnych strzelców LOK dokonane zostanie pamiątkową, sprzed stu lat szablą oficerską z wyrytym na niej napisem „Honor i Ojczyzna”.

Zapraszamy na strzelnicę miejską w dniu 2.06.2018r od godziny 10:00 nie tylko dzieci i młodzież szkolną, ale i osoby dorosłe. Poza uroczystym pasowaniem na strzelca odbędą się tam zawody strzeleckie z karabinka sportowego do tarczy odległych o 50 metrów od stanowisk strzeleckich dla grup młodzików, juniorów i seniorów oraz powszechnej bez podziału na płeć oraz zostaną zaliczane jako druga runda „Otwartych Mistrzostw Oławy”.

Organizatorzy jak zwykle zapewniają szereg niespodzianek i upominków dla dzieci oraz kiełbaski i krupnioki z rożna.

Opłata za udział w zawodach 10 zł członkowie LOK, 20 zł niezrzeszeni.

Zapraszamy!

Liga Obrony Kraju w Oławie

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin