Informator: Wybory Samorządowe 2018 Konkurs: Książka dla Czytelnika OSI

Podsumowanie weekendu KS Oława

opublikowano; 15-05-2018

Seniorzy
Nasza pierwsza drużyna występująca w A-klasie, bez rozgrywania meczu, może dopisać do swojego konta 3 punkty ze względu na wycofanie się przed tą rundą FC Wrocław Academy.

Seniorki
Oławianki podejmowały na wyjeździe zespół z Bierutowa. Od samego początku do końca było to bardzo wyrównane spotkanie, zakończone sprawiedliwym remisem.

UKS Bierutów - KS Oława 0:0 Skład: Celmer - Bargiel, Kamińska, Mieszkuć, Seroka - Lechki (Jaremkiewicz 50’), Duszeńko-Michniewicz, Ozga, Kryjak (Lipińska 45’) - Szura, Jąkalska.

Juniorzy Starsi
Nasza drużyna pod wodzą Jarosława Fliśnika, przywiozła jeden punkt z wyjazdowego meczu w Bolesławcu. Strzelanie w 17 minucie rozpoczął Bartłomiej Musiał, jednak drużyna gospodarzy wyrównała w 31 minucie, a już chwilę później Adrian Gelles ponownie wyprowadził nas na prowadzenie. Wynik spotkania ostatecznie ustalił Mateusz Wołoszyn, trafiając do bramki Adriana Leśkiewicza w 60 minucie meczu. (2:2)

Trener: Jarosław Fliśnik
Skład: 1.Adrian Leśkiewicz, 3.Janusz Łakomiak, 4.Karol Grabowski ©, 7.Michał Żurawski, 9.Rafał Dalecki, 11.Bartłomiej Musiał, 13.Jakub Skorupa, 14.Damian Makowski, 15.Jakub Buczkowski, 17.Sebastian Szwedzki (6.Batrtłomiej Bagiński 88’), 19.Adrian Gelles.

Juniorzy Młodsi
LDJM - w walce o utrzymanie- 1 punkt z Górnikiem Wałbrzych. LDJM - w walce o utrzymanie- 1 punkt z Górnikiem Wałbrzych. W sobotę 12 maja, KS Oława podejmował na własnym stadionie Górnik Wałbrzych, czyli ostatnią drużynę w grupie spadkowej DLJM Nasi zawodnicy, chcieli u siebie, zrewanżować się za porażkę w pierwszej kolejce, gdzie ulegli drużynie z Wałbrzycha 3-1. Mecz był bardzo wyrównany, a walka o piłkę rozgrywała się w środkowej części boiska.

W pierwszej połowie, szanse na zdobycie bramki przez obie drużyny można było policzyć na palcach jednej dłoni. Ciekawiej zrobiło się w drugiej połowie meczu, kiedy zawodnik gości pokonał Szymona Sawickiego, po fatalnym minięciu się z piłką przez naszego bramkarza. Podopieczni Jarosława Boguckiego chcieli za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, lecz nie udawało im się wykorzystać podbramkowych sytuacji. Na szczęście chwilę przed ostatnim gwizdkiem, piłkę do bramki Karola Grzondziela skierował Wojtek Kaniewski i mecz zakończył się podziałem punktów.

Trener: Jarosław Bogucki
Skład: 12.Szymon Sawicki, 4.Wojciech Kaniewski, 5.Wojciech Solarski ©, 6.Kamil Gradzik, 7.Łukasz Mazepa, 10.Konrad Gąsiorowski (15.Jakub Forenc 57’), 16.Jakub Boczula, 17.Dominik Woźniak, 18.Alan Moroz (2.Dawid Boratyński 35’), 19.Dominik Słocki, 22.Mateusz Świerczyński.

Trampkarze
Zawodnicy Sebastiana Sobczaka na własnym boisku podejmowali UKS Lechię Dzierżoniów w 9 kolejce II DLT Grupa A Już w trzeciej minucie zawodnicy gości mieli bardzo dobrą okazje do strzelenia bramki z rzutu wolnego, ale po świetnym strzale zawodnika z numerem „10” jeszcze lepszą interwencją popisał się nasz bramkarz-Bartosz Lubecki. Później w 20 minucie z linii szesnastego metra uderzył Szymon Smolak otwierając wynik tego spotkania. Przed przerwą dobrą okazję do zdobycia gola miał Mateusz Jurczak, ale grubo przestrzelił.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu Patryk Żurawski zdobył bramkę z główki, po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. Następnie kilka świetnych okazji zmarnował Krzysztof Moroz. W 61 minucie nasi trampkarze zdobyli dwie szybkie bramki, których autorem był Wojtek Popów. Następnym, który znalazł receptę na pokonanie bramkarza Lechii, był Michał Pluciński, wykorzystując błąd obrońcy przedarł się w okolice pola karnego i bardzo mocnym strzałem ponad głową bramkarza umieścił piłkę w bramce ustalając wynik spotkania na 4-0. Wierzymy, że to zwycięstwo uskrzydli wysiłki naszej zielono białej drużyny w starciach z kolejnymi rywalami i pozwoli na stałe zejść z dolnej części tabeli.

Młodziki
KS Oława-AP Brzeg Dolny (1:1)
Podopieczni Jacka Imianowskiego dobrze zagrali przeciwko mocniejszemu fizycznie przeciwnikowi.

Do przerwy utrzymali wynik 0:0, a tuż po przerwie uzyskali prowadzenie dzięki Igorowi Wydmuchowi. W dalszej części meczu nasz zespół próbował grać pressingiem, zaprezentował serię ciekawych zagrań. Gdy już zasłużenie prowadziliśmy, na parę minut przed końcem spotkania rywale strzelili nam wyrównującą bramkę . W ostatnich sekundach przeprowadziliśmy jeszcze szybki kontratak, który zakończył się niecelnym strzałem jednego z napastników i 3 punkty zamieniły się w 1.

W pierwszej rundzie "na wyjeździe" przegraliśmy 4:0, a u siebie zagraliśmy zdecydowanie lepiej może nie na 100%, ale zrewanżowaliśmy się rywalom.