Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | Oławski Festyn Rodzinny 2018

Mistrzostwa Polski LZS do lat 15 i 17

opublikowano; 14-05-2018

W dniach 10-13.05.2018 w Zamościu odbywały się Mistrzostwa Polski LZS do lat 15 i 17. Dobrze spisali się zawodnicy LKS Polwica Wierzbno. Ośmioosobowa ekipa wywalczyła 5 medali.

Najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Protokowicz broniąc tytułu Mistrzyni Polski LZS z przed roku. Zuzanna zaliczyła wszystkie 6 podejść ustanawiając nowe rekordy życiowe. Jej wynik to 60 w rwaniu i 77 kg w podrzucie.

Zuza walkę o złoto stoczyła z koleżanką klubową Julią Pikulską która uzyskała 59 kg w rwaniu i 69 w podrzucie. Tak więc w kategorii wagowej 69 kg złoto i srebro powędrowało do Wierzbna.

Świetny występ zanotowała Paulina Smolnicka która pokonała kilka wyżej " notowanych" rywalek. W swoim debiucie na Mistrzostwach Polski LZS zdobyła swój pierwszy medal - srebrny. Zaliczyła wszystkie podejścia i poprawiła wszystkie rekordy życiowe 60 kg w rwaniu i 74 w podrzucie. Duża niespodzianka sprawiona Trenerowi i kibicom Klubu.

Pierwszy medal w karierze padł też "łupem" Szymona Kołtowskiego. Szymon z wynikiem 93 kg w rwaniu zajmował drugie miejsce i w podrzucie zaliczając 116 przypieczętował srebro w dwuboju. Później atakował jeszcze 122 kg (rekord życiowy) ale próba się nie udała.

Ostatni medal zdobyła Magdalena Szumska - tym razem brązowy ( również pierwszy w karierze) z wynikiem 111 kg w dwuboju. Magda zaliczyła wszystkie 6 podejść.

Pozostała trójka miała mniej szczęścia bo wszyscy zajęli 4 miejsca. Tuż za podium.

Weronice Grzegorzewskiej sędziowie nie zaliczyli podejścia na medal dopatrując się ugięcia ręki ( jeden zaliczył a dwóch nie) i ostatecznie o 1 kg przegrała miejsce na podium.

Weronika Olejnik prowadząc po rwaniu nie obroniła się w podrzucie i również o włos minęła się z podium. Małym usprawiedliwieniem jest to że Weronika wraca do zdrowia po kontuzji kolana i nie była optymalnie przygotowana na swoje ciężary.

Szymon Wójcik uzyskał w rwaniu 85 kg i w podrzucie 106 kg zajmując też 4 miejsce.

Na zdjęciu medaliści od prawej: Smolnicka, Protokowicz, Kołtowski, Pikulska, Szumska