Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | Oławski Festyn Rodzinny 2018

W walce o utrzymanie

opublikowano; 08-05-2018

W sobotę 5 maja, Juniorzy Młodsi podejmowali przed własną publicznością Kuźnię Jawor, w ramach rozpoczęcia rundy rewanżowej, grupy spadkowej DLJM.

Aspiracje przed meczem były duże i nasza ekipa liczyła w tym meczu na zwycięstwo, po pierwszym remisowym spotkaniu (5-5) na wyjeździe. Faktycznie, KS ruszył do przodu i w pierwszych minutach meczu przeważał, zagrażając kilkukrotnie bramce przeciwnika. Dominacja trwała do 23 minuty, kiedy po dobrej akcji Damiana Makowskiego, w okienko bramki Adriana Nkwamu trafił Wojciech Kaniewski. Zaraz po wznowieniu gry, po błędach w kryciu Jawor ustrzelił słupek, a w 31 minucie Marcel Szałach oddał strzał życia na bramkę Szymona Sawickiego i na przerwę obie ekipy schodziły z wynikiem 1-1.

W drugiej połowie toczyła się bardziej wyrównana gra i oba zespoły miały swoje szanse, jednak tuż przed zakończeniem meczu, swoją akcje wykorzystał Oskar Grzejszczak i oławianie zeszli z boiska pokonani. W osiągnięciu dobrego wyniku, nie pomogło nawet wsparcie w postaci Damiana Makowskiego (zagrał po jednej połowie w meczu Juniorów Młodszych i Starszych) oraz Wojtka Solarskiego (mecz Juniorów Starszych przesiedział na ławce, a w Młodszych rozegrał cały mecz). Obecnie podopieczni Jarosława Boguckiego mają 9 punktów i nadal utrzymują się w DLJM czyli najwyższym stopniu rozgrywek w tym wieku na Dolnym Śląsku.

Trener: Jarosław Bogucki
Skład: 12.Szymon Sawicki, 4.Patryk Żurawski, 5.Wojciech Solarski ©, 6.Kamil Gradzik, 7.Łukasz Mazepa, 13.Rafał Węglarowicz (28.Dawid Boratyński 60’), 14.Damian Makowski (17.Dominik Woźniak 41’), 16.Jakub Boczula, 18.Wojciech Kaniewski, 19.Dominik Słocki, 22.Mateusz Świerczyński.

autor tekstu: Michał Niedźwiedź