Pod naszym patronatem: Patriotyczny Bieg Sztafetowy 100 na 100 | IV Bieg Kresowy

Mistrzostwa Polski U-20 w Mroczy

opublikowano; 17-04-2018

W dniach 13-15 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski U-20 w Mroczy, na której doskonale zaprezentowali się wychowankowie LKS Polwica-Wierzbno.

Jako pierwsza start rozpoczęła Patrycja Kołtowska, która wywalczyła wicemistrzostwo Polski w kategorii do 63kg, w rwaniu Patrycja zdobyła złoty medal wyrywając 75kg, w podrzucie uzyskała 89kg co w dwuboju dało 164kg.

Zaraz po Patrycji start rozpoczęła Natalia Pawlik, która niestety spaliła wszystkie podejścia w podrzucie i nie została sklasyfikowana w dwuboju.

Na drugi dzień swoją walkę rozpoczął Dominik Góralski, który rywalizował w kategorii do 69kg, Dominik wyrwał 105 kg i podrzucił 146kg i tym sposobem zdobył złoty medal w podrzucie i srebrny w dwuboju uzyskując 251kg, to Dominika pierwszy tytuł wicemistrza Polski w karierze.

Ostatnim startującym zawodnikiem był Karol Gontlach, który miał okazję pierwszy raz wystartować na Mistrzostwach Polski. Karol zajął dobre 12 miejsce w bardzo obsadzonej kategorii wagowej do 77kg, wyrwał 95kg i podrzucił 121kg, wynik w dwuboju to 216kg.