Informator: Wybory Samorządowe 2018

Trzy punkty dla oławian

opublikowano; 17-04-2018

W sobotę 14 kwietnia o godzinie 11, KS Oława podejmował na własnym boisku ekipę Górnika Wałbrzych w ramach 21 kolejki DLJS.

Oławianie dobrze weszli w ten mecz, spokojnie rozgrywając piłkę czekali na dobre okazje. Takowa trafiła się już w 15 minucie, ale świetnej okazji nie udało się wykorzystać Bartłomiejowi Musiałowi. Już 3 minuty później po wyłapanym dośrodkowaniu, długą piłką napastników chciał obsłużyć Adrian Leśkiewicz i dzięki jego szybkiej reakcji i fatalnym błędzie obrońcy gości, oko w oko z bramkarzem stanął Adrian Gelles i po przelobowaniu bramkarza trafił w bramkę gości na 1-0. W 26 minucie meczu, Gelles mógł podwyższyć na 2-0, ale nie wykorzystał podobnej sytuacji. Chwilę później, z dystansu chciał zaskoczyć Michał Żurawski, jednak bramkarz dobrze się ustawił i złapał piłkę. W 32 minucie bliźniaczo podobną akcję stworzyła para Gelles-Leśkiewicz, tym razem bramkarz Wałbrzycha nie wytrzymał presji, brutalnie faulując Gellesa, za co został ukarany czerwoną kartką. Po tej sytuacji dobrą okazję z rzutu wolnego miał Damian Makowski, ale wprowadzony wcześniej bramkarz popisał się dobrą interwencją.

W drugiej połowie nierozsądnie we własnym polu karnym zachował się Wojciech Solarski, który nieprzepisowo zatrzymywał zawodnika gości, za co sędzia podyktował jedenastkę dla Górnika, przy której świetną interwencją popisał się Adrian Leśkiewicz. Piętnaście minut przed zakończeniem meczu, kolejną dobrą akcję miał Adrian Gelles, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka. W 85 minucie, źle zachował się Jakub Buczkowski, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycje zawodnika przejezdnych i został ukarany czerwoną kartką. Goście za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania, co niejednokrotnie doprowadzało naszą drużynę do dobrych kontrataków. Jedna z nich, już w doliczonym czasie gry skończyła się strzałem na bramkę Gellesa, jednak był to strzał niecelny. Mimo bardzo wyrównanego meczu obfitującego w emocje, nasza drużyna wygrała to spotkanie 1:0!