Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | Dni Jelcza-Laskowic 2019
reklamaZaproszenie na Patriotyczny Bieg Sztafetowy 100 na 100

opublikowano; 09-04-2018

W dniu dzisiejszym w ZSP nr 2 w Oławie odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji "Patriotycznego Biegu Sztafetowego 100 na 100 z Biało-czerwoną". Bieg związany jest z 100. rocznicą Odzyskania Przez Polskę Niepodległości i weźmie w nim udział 100 biegaczy, z których każdy będzie miał do przebiegnięcia 1km, co w efekcie końcowym da symboliczną odległość 100 przebiegniętych kilometrów.

W założeniu w biegu tym ma wziąć udział 10 drużyn, składających się z 10 podstawowych biegaczy + pięciu rezerwowych. W skład drużyn będą wchodzić zaproszeni goście oraz oławska młodzież. Jedną z tych drużyn ma stanowić tzw. "Drużyna obywatelska", która wyłoniona będzie na zasadzie losowania z osób, które prześlą odpowiednio wypełnioną ankietę zgłoszeniową (szczegóły od 10.04.2018).

Bieg zaplanowano na dzień 2 maja, który jest Narodowym Świętem Flagi, dlatego też to sportowe przedsięwzięcie będzie poprzedzone uroczystością na terenie Starostwa Powiatowego, gdzie dokonane będzie podniesienie flagi - te uroczystości zaplanowano na godz. 10:00. Druga część imprezy odbędzie się na oławskim rynku, gdzie zostanie specjalnie przygotowana trasa o długości 200 m wokół ratusza, tak więc każdy z uczestników bezie miał do przebiegnięcia z flagą pięć okrążeń. Bieg ma charakter honorowy, więc nie będzie mierzony czas, ważne jest tu bowiem jedynie uczestnictwo.

Regulamin i ankiety zgłoszeniowe będą dostępne od 10.04.2018, na stronach lokalnych mediów oraz starostwo.olawa.pl i zsp2olawa.edu.pl. Losowanie, przy udziale mediów, składu Drużyny obywatelskiej odbędzie się już tydzień później, więc czasu na wyrażenie chęci uczestnictwa nie jest za wiele.

Regulamin
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Załącznik nr 3
Załącznik nr 4

W konferencji uczestniczyli:
Starosta Zdzisław Brezdeń, burmistrz Tomasz Frischmann, dyr. ZSP nr 2 Jadwiga Braniewska, olimpijka Marietta Gotfryd oraz przedstawiciel samorządu uczniowskiego Wojciech Głogulski. Konferencję poprowadził pomysłodawca sztafety Maciej Olejnik.

Organizatorzy biegu:
Starostwo Powiatowe w Oławie,
Urząd Miejski w Oławie,
ZSP nr 2 im. Zjednoczonej Europy.

D.S.

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
19-04-2018 D.S. aktywność:wiarygodność edytuj swój komentarz
Jak poinformowali organizatorzy, skład Drużyny obywatelskiej został wyłoniony bez konieczności losowania, gdyż zgłosiło się dokładnie 15 osób.

SPORT.OLAWA.INFO - Zaproszenie na Patriotyczny Bieg Sztafetowy 100 na 100
SPORT.OLAWA.INFO - Program biegu 100 na 100 z BIAŁO-CZERWONĄ

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin