Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | VI Nocny Maraton Pływacki Termy Jakuba
reklamaKS Acana Orzeł Cup wraca do Jelcza-Laskowic

opublikowano; 14-03-2018

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice zorganizował w zeszłym roku kilka turniejów dla adeptów futsalu. 18 marca rozpocznie się cykl tegorocznych rozgrywek, a pierwsi powalczą zawodnicy sześciu drużyn z rocznika 2010.

KS Acana Orzeł Cup 2018 startuje w niedzielę 18 marca. W Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice przy ulicy Oławskiej 46 będą rywalizowali od 9:00 do 14:00 zawodnicy z rocznika 2010. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W turnieju weźmie udział sześć drużyn: KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice A oraz B, MKS Czarni Jelcz-Laskowice, FC Wrocław Academy, Champions Oława i NKS Start Namysłów. Zagrają w systemie „każdy z każdym”. Spotkania będą trwały po 18 minut czasu niezatrzymywanego.

Turniej nie będzie miał klasyfikacji końcowej, ponieważ nie chcemy wywierać presji na zawodnikach. W tym wieku liczy się możliwość gry i popełniania błędów, nie stresując się przy tym wynikiem – na to przyjdzie czas – wyjaśnia Jarosław Patałuch, menedżer akademii i wiceprezes KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. – Dzięki takim rozgrywkom trenerzy mają możliwość pozwolić zagrać wszystkim zawodnikom, a oni sami mogą sprawdzić się bez presji o rezultat. Oczywiście każdy i tak chce wygrać, bo o to chodzi w rywalizacji sportowej, ale tu każdy mecz jest inny.

Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale, a ci wyróżniający się w każdej z drużyn – także statuetki.

Rozwój akademii

W zeszłym roku KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice zoranizował kilka edycji KS Acana Orzeł Cup, dzięki czemu rywalizować mogli zawodnicy z różnych roczników. Tego typu działania promują nie tylko klub, ale i dyscyplinę.

Patrząc na zainteresowanie nami oraz liczbą nowych „Orzełków” w akademii, śmiało mogę powiedzieć, że futsal w naszym regionie ma się dobrze i rozwija się dynamicznie. W tym sezonie mamy już w szkółce zawodników z roczników 2013, a nawet 2014 – mówi Jarosław Patałuch, wiceprezes. – Występowaliśmy w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw Polski do lat czternastu i osiemnastu, więc zważając na to, że klub istnieje od niespełna trzech lat, to wygląda to obiecująco.

Dodaje, że najistotniejszy jest ciągły rozwój w każdej płaszczyźnie, w tym akademii.

Nie chodzi tu tylko o wytrenowanie przyszłych futsalistów, ale przede wszystkim o zaszczepienie u dzieci sportu, zdrowych nawyków, które będą procentować w ich późniejszym życiu – tłumaczy Jarosław Patałuch.

Turniej na dzień dziecka i rozgrywki na trawie

Większość klubów wraca już do rywalizacji na trawie, ale klub z Jelcz-Laskowic będzie jeszcze starał się zorganizować rozgrywki choćby dla swoich najmłodszych zawodników.

– W planach mamy turniej z okazji dnia dziecka. Nie znamy jeszcze jego formuły, ale na pewno będzie ciekawie. Nie zamierzamy też ograniczać się tylko do hali, ponieważ dzieci muszą rywalizować przez cały rok, dlatego będziemy aktywnie brali udział w rywalizacji na otwartych boiskach – zapowiada Jarosław Patałuch.

Kluczowa współpraca

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice jest nie tylko inicjatorem turniejów, ale również uczestnikiem wyjazdowych rozgrywek na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Ich oferta w regionie jest bardzo szeroka, a klub współpracuje także z innymi akademiami.

Otrzymujemy dużo zaproszeń, ale też staramy się sami organizować różnego typu eventy i mecze towarzyskie. Daliśmy się już poznać jako akademia będąca rzetelnym partnerem i posiadająca duży potencjał – mówi wiceprezes.

Stąd udział w rozgrywkach organizowanych przez FC Wrocław Academy, AP Bumerang Wrocław, Stal Brzeg, MKS Czarni Jelcz-Laskowice, Champion Oława oraz przez wiele innych.

Mam nadzieję, że ta współpraca będzie dalej się rozwijała, bo dzięki temu razem wpływamy na prawidłowy postęp naszych adeptów i kształtowanie w nich pozytywnych postaw, których efekty będziemy oglądać w przyszłości – stwierdza Jarosław Patałuch.

Źródło: materiały prasowe KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - KS Acana Orzeł Cup wraca do Jelcza-Laskowic

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin