Pod naszym patronatem: Hideout 2019 | Season Start w Jelcz-Laskowicach | VI Nocny Maraton Pływacki Termy Jakuba
reklamaZdolny Śląsk - 4 miejsce AP Champions wśród 24 zespołów

opublikowano; 27-02-2018

Dużym sukcesem zakończył się kolejny występ AP Champions Oława w dniu 17.02.2018 w turnieju "Zdolny Śląsk" dla rocznika 2010, w którym udział biorą najlepsze zespoły dziecięce z województwa dolnośląskiego i ościennych. Zawody rozgrywane są na obiekcie "olimpijski fc" we Wrocławiu na pełnowymiarowej murawie podzielonej na 5 mniejszych boisk. W turnieju biorą udział 24 wiodące drużyny rocznika a każda z nich ma do rozegrania aż 10 spotkań trwających po 11 minut.

Przez rundę eliminacyjną AP Champions przechodzą gładko zwyciężając 4 spotkania ( Football Academy Leszno, Olympic II Wrocław, Pogoń Pieszyce, AP Roberta Szczota Twardogóra) i remisując 1 mecz (Bumerang Wrocław). Dzięki temu bilansowi zdobywamy awans do grupy "ligi hiszpańskiej" walczącej o miejsca 1-6 w turnieju. W grupie finałowej młodzi Oławianie zwyciężają 2 mecze (Wratislavia Wrocław, Bumerang Wrocław) oraz przegrywają 3 (Parasol Wrocław, FC Wrocław Academy, Olympic) co pozwala w klasyfikacji końcowej uzyskać 4 miejsce.

Bardzo miłym akcentem na zakończenie było wybranie jednego z naszych piłkarzy - Kuby Białowąsa najlepszym zawodnikiem turnieju.

Trener Łukasz Wróbel: "Były to dla nas trudne zawody, również z powodu wielu absencji chorobowych w naszej drużynie. Bardzo lubimy grać w turnieju "Zdolny Śląsk", gdyż gwarantuje on sporo gry na najwyższym poziomie. Dzięki takim występom potwierdzamy tylko swoje miejsce w czołówce, jeśli chodzi o poziom szkolenia zespołów dziecięcych na Dolnym Śląsku. Moi podopieczni pokazali dzisiaj pełnię swoich umiejętności. Przyjemnie oglądało się to, co prezentowali na boisku. Bardzo chciałbym pochwalić dzisiaj szczególnie naszą linię obrony - Szymka i Olafa którzy wykazali się bardzo dużą konsekwencją w grze jak na swój wiek. Mówią, że czwarte miejsce jest najgorsze dla sportowca, ale ja uważam, że to kolejny sukces, który tylko pociągnie nas do dalszego rozwoju. Grupa rocznika 2010 jest spora, wyrównana i zmotywowana do pracy treningowej. Część chłopaków występuje w sparingach i turniejach ze starszym rocznikiem - 2009. Cały czas pojawiają się nowi zawodnicy m.in z innych akademii i zespołów, co bardzo nas cieszy."

APCH reprezentowali: Filip Szajda, Olaf Skwarek, Jakub Białoń, Hubert Boczula, Kuba Białowąs, Oskar Wróbel, Szymon Wawrzyniak.

AP Champions Oława

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 5. )
02-03-2018 ~ Obserwator ( gość OSI) zgłoś naruszenie
oczywiście przy braku argumentów od razu wyzwiska. wynik nie ma znaczenia ale świadczy o poziomie szkolenia

ja pozdrawiam cię serdecznie i życzę mniej nerwów :) :)
02-03-2018 ~ -do obserwatora ( gość OSI) zgłoś naruszenie
...nieuku: w danym turnieju najlepszy występ może zakończyć się albo wygraną, remisem lub minimalną przegraną, natomiast na miejsce składają się wyniki poszczególnych meczów, a czy dla tej kategorii wiekowej wynik powinien mieć jakiekolwiek znaczenie...? to już inna sprawa;
dla ciebie zakompleksiony obserwatorze z apc pewnie tak :) :) :)
28-02-2018 ~ Obserwator ( gość OSI) zgłoś naruszenie
mgks w swoim najlepszym występie na tym turnieju zajął 22 miejsce :)
[wykrzyknik]
28-02-2018 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
4 miejsce to sukces....amerykanie 2 uważają za pierwszego przegranego. Gać czeka....
28-02-2018 ~ Obserwator ( gość OSI) zgłoś naruszenie
BRAWO !! !
Super, jednak można! Mimo tylu nienawiści, braku boiska, itd.
Trenerzy jesteście super, nie poddawajcie się! Brawo dla piłkarzy

SPORT.OLAWA.INFO - Zdolny Śląsk - 4 miejsce AP Champions wśród 24 zespołów

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin