Dolnośląska Akademia Piłkarska

opublikowano; 05-02-2018

Dzisiaj w Sali Rajców oławskiego ratusza odbyła się konferencja prasowa, na której burmistrz Oławy Tomasz Frischmann wraz z Andrzejem Padewskim prezesem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz dyrektorem Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej Dariuszem Witkowskim przedstawili ideę i zasady funkcjonowania Dolnośląskiej Akademii Piłkarskiej, która już wkrótce powstanie w Oławie. Z inicjatywą utworzenia akademii w naszym mieście wyszedł burmistrz Oławy, a do współpracy z entuzjazmem przyłączył się Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, formalnie będzie ona funkcjonować w ramach Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej.

Uczestnikami Dolnośląskiej Akademii Piłkarskiej będą dzieci podzielone na trzy kategorie wiekowe: Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) oraz Orliki (10-11 lat). Treningi będą odbywać się w szesnastoosobowych grupach. Każdy z uczestników DAP będzie wyposażony w sprzęt sportowy firmy NIKE, dzięki czemu młodzi adepci futbolu mogą poczuć się tak jak profesjonalni piłkarze. Dolnośląska Akademia Piłkarska to bezpłatna inicjatywa współtworzona przez Miasto Oława, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej i PZPN.

Główne cele DAP to:
- POPULARYZACJA PIŁKI NOŻNEJ WŚRÓD DZIECI (chłopcy i dziewczynki) - podnoszenie poziomu polskiej piłki nożnej na wstępnym etapie szkolenia;
- WYCHOWANIE W DUCHU SPORTU - kształtowanie prawidłowych postaw społecznych dzieci i młodzieży;
- BEZPŁATNE SZKOLENIE DZIECI - zwiększenie liczby trenujących dziewcząt i chłopców;
- JEDNOLITY PROGRAMU SZKOLENIA NASTAWIONY NA INDYWIDUALIZACJE SZKOLENIA - wyznaczanie kierunku szkolenia - podniesienie jakości poprzez realizację programu.

Bardzo istotne w działaniu DAP jest to, że wspiera ona kluby, a nie rywalizuje z nimi – oraz zaangażowanie całego środowiska piłkarskiego w jednolite szkolenie – DZIECI TRENUJĄ DODATKOWO 2 x na DAP, resztę w klubie i grają w klubie. Do Dolnośląskiej Akademii Piłkarskiej będą zaangażowani trenerzy z następującymi kwalifikacjami:
- aktualna licencja Uefa A lub Uefa B;
- preferowane doświadczenie piłkarskie na szczeblu centralnym;
- doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Już dziś zapraszamy zainteresowane osoby do składania aplikacji, można je składać w Oławskim Centrum Kultury Fizycznej w Oławie, ul. Sportowa 1, w terminie do 15.02.2018 r.

źródło: U.M Oławadodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 2. )
12-02-2018 ~ Ronin ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A dzieto wszystko będzie grało....w gaci jest tylko jedenaście par gaci...
05-02-2018 ~ sokol ( gość OSI) zgłoś naruszenie
w tych kategoriach to chyba tylko dzieci z champions i sokoła marcinkowice :)

SPORT.OLAWA.INFO - Dolnośląska Akademia Piłkarska

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin