Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaOrzeł Futsal – pasja, determinacja i miłość do sportu

opublikowano; 09-11-2017

Zawodnicy z Hiszpanii i Brazylii, nawet trzyletni adepci piłki halowej i ambicje, by liczyć się na europejskich parkietach. – Orzeł Futsal to coś więcej niż klub. To pasja – mówi Sebastian Bednarz, prezes klubu.

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice istnieje zaledwie od ponad dwóch lat, a już na organizowany przez niego turniej Futsal Masters zgodził się przyjechać młody zespół FC Barcelony – topowej europejskiej marki.

Pierwsza myśl o stworzeniu czegoś wielkiego zrodziła się w trakcie mojej wieloletniej pracy w KU AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Pełniłem tam funkcje wiceprezesa i trenera sekcji futsalu. Kolejna podczas odbywania stażu w Sportingu Lizbona, gdzie mogłem obserwować finał turnieju UEFA Futsal Cup. Po powrocie zaczęliśmy z Łukaszem Panfilem realizować naszą wizję. W międzyczasie dołączył do nas Jarosław Patałuch, dziś wiceprezes klubu – opowiada Sebastian Bednarz.

W sierpniu 2015 roku zorganizowali turniej Futsal Masters, na który przyjechała ówczesna ósma drużyna Europy – Sporting Paris. W tegorocznej, trzeciej edycji wystąpili m.in. młody zespół FC Barcelony, włoskie Napoli Calcio i czołowy europejski klub z Czech, zwycięzca rozgrywek, FK Era Pack Chrudim. Nad zawodnikami z Jelcza-Laskowic czuwa Jesus Lopez Garcia Chus, który zdobywał doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii.

Mój pierwszy kontrakt dotyczył występów w roli bramkarza. Zaskoczyła mnie pasja Sebastiana i Jarosława do futsalu. Klub istniał od zaledwie czterech miesięcy. Po przybyciu tutaj, dostrzegłem duży potencjał do pracy i rozwoju – mówi Chus, trener Orła. – Rozwój to suma wielu aspektów: jakości, umiejętności, mentalności, organizacji, czy ambicji. Trenujemy każdego dnia, aby być najlepszymi, a każdy z zawodników ma wszystko, co niezbędne, by to osiągnąć. Organizacyjnie klub w tym roku prezentuje poziom ekstraklasy, pod względem codziennych przygotować, treningu indywidualnego, skautingu, fizjoterapii i innych szczegółów.

Klub z Jelcza-Laskowic na co dzień grywa na parkietach I Polskiej Ligi Futsalu. W ostatnim sezonie o braku awansu do Futsal Ekstraklasy zadecydowała minimalna porażka w barażach. W tym roku cały zespół jest zgodny co do tego, że głównym celem jest zakwalifikowanie się do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Z tego powodu Orzeł poważnie się wzmocnił. Do klubu dołączył m.in. prosto z Brazylii Victor Andrade, a także bramkarz, reprezentant Polski, Maciej Foltyn. Zrezygnował z gry w Futsal Ekstraklasie w barwach Red Dragons Pniewy. W Orle przejął opaskę kapitana.

Sebastian i Jarosław przekonali mnie do swojej wizji futsalu i cały czas realizują założone plany. Kolejnym czynnikiem, który zadecydował o moim przyjściu, jest bardzo dobry trener, czyli Chus Lopez, z którym cały czas pracuję nad podniesieniem umiejętności bramkarskich. Wierzę, że zejście ligę niżej to chwilowy krok i w niedalekiej przyszłości zagramy w Futsal. Ekstraklasie – wyjaśnia Foltyn – Przejęcie roli kapitana to wielki zaszczyt, ale i duża odpowiedzialność. Drużyna cały czas jest w trakcie budowy. Bardzo ważne jest pozostanie kolektywem nie tylko w szatni i na boisku, ale też poza nim. Czas działa na naszą korzyść i z każdym meczem będziemy coraz mocniejsi.

Projekt KS Acana Orzeł Futsal to nie tylko pierwszy zespół z ogromnym potencjałem, ale i prężnie działająca akademia. Szkoli się w niej blisko dwieście dzieci w wieku od trzech do czternastu lat. Młodzi adepci doświadczenie zdobywają m.in. na organizowanych przez klub turniejach CSiR Acana Orzeł Cup 2017.


Sebastian Bednarz: – Na nasz projekt składa się ogromna pasja, wiele determinacji i miłość do sportu grupy osób, którzy mają wielkie marzenia i nie boją się ich realizować. W nieco ponad dwa osiągnęliśmy wiele zarówno pod względem sportowym, jak i marketingowym. Jednak nie zatrzymujemy się. Chcemy grać w Ekstraklasie, rozwijać akademię, występować w młodzieżowych mistrzostwach i promować futsal nie tylko na Dolnym Śląsku, ale również w Polsce.

Źródło: materiały prasowe KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Foto: Bart Rusin Photo

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Orzeł Futsal – pasja, determinacja i miłość do sportu
SPORT.OLAWA.INFO -
SPORT.OLAWA.INFO -
SPORT.OLAWA.INFO -

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin