Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaMłodzi futsalowcy rywalizowali w Jelczu-Laskowicach

opublikowano; 25-10-2017

Blisko 240 młodych piłkarzy z jedenastu akademii wzięło udział w niedzielnym turnieju futsalowym „CSiR-Acana Orzeł Cup 2017”. Osobno rywalizowały zespoły z rocznika 2009, 2010 i 2011. Organizatorem był KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice.

Zmagania już o 9 rano rozpoczęło dziewięć najmłodszych drużyn. Każda z nich składała się z czterech zawodników. Jednocześnie rozgrywały się dwa spotkania, w systemie „każdy z każdym”. W tej kategorii najlepsza okazała się Grodkowska Akademia Sportu Grodków. Królem strzelców został Michał Tchórzewski (AP Bumerang Wrocław), najlepszym bramkarzem Kacper Hondzel (GAS Grodków), a zawodnikiem – Antoś Kośmider (MKS Czarni Jelcz-Laskowice).

W kategorii rocznik 2010 rywalizowało siedem ekip. Najlepsi okazali się gospodarze. Zdobyli komplet punktów i stracili zaledwie jedną bramkę. Najwięcej razy do bramki trafił Jakub Domański (Energetyk Siechnice), nagrodę dla bramkarza otrzymał Szymon Klimczak (LZS Starowice), a dla zawodnika – Patryk Czarnecki (KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice).

Turniej jest okazją dla trenerów, by sprawdzić postępy swoich podopiecznych. Sukces tkwi w tym, aby zawodnicy zakończyli rozgrywki zadowoleni, a selekcjonerzy wyłapali, co piłkarze mogę poprawić. Cieszę się, że już w poniedziałek mogłem porozmawiać z moimi podopiecznymi, którzy doskonale rozumieli, że zwycięstwo w turnieju wzięło się z dobrej pracy na treningach i widziałem u nich jeszcze większe zaangażowanie. Wierzę, że takie rozgrywki stanowią dla wszystkich uczestników dobre przetarcie przed najważniejszymi meczami, które rozegrają dopiero za kilka lat – mówi Maciej Foltyn, kapitan pierwszego zespołu, który trenuje roczniki 2006/2007, 2010 oraz 2013/2014.

Ostatni swoje umiejętności zaprezentowali najstarsi zawodnicy z rocznika 2009. Mecze rozgrywali już na całej hali, pięciu na pięciu. W tej kategorii zwyciężył inny zespół z Jelcza-Laskowic – MKS Czarni. Królem strzelców został Mikołaj Szura (AP Bumerang Wrocław), najlepszym bramkarzem Bartosz Maćkiewicz (MKS Czarni Jelcz-Laskowice), a piłkarzem – Michał Wiatrowski (Energetyk Siechnice).

Celem organizacji takich turniejów jest popularyzacja sportu poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu, umożliwienie rywalizacji, która kształtuje od najmłodszych lat pozytywne cechy tak bardzo potrzebne w późniejszym rozwoju. Naszym dodatkowym zadaniem jest danie możliwości rodzicom kibicowania swoim pociechom i wspierania ich w tej rywalizacji. Dziecko potrzebuje wsparcia najważniejszych osób w ich życiu, co dodatkowo umacnia ich więzi. Chcemy żeby futsal łączył, nie dzielił – podkreśla Jarosław Patałuch, wiceprezes i II trener KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice.

Dodaje, że najlepszą nagrodą dla organizatora był szczery uśmiech dzieci. Wspólnie spędzone chwile pozostaną im długo w pamięci.

Jarosław Patałuch: – Pragnę podziękować naszym sponsorom: firmie Acana oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach. Wspieranie takich inicjatyw jest ważne, ponieważ te dzieci są naszą przyszłością. Dziękuję także wszystkim rodzicom z naszej akademii za pomoc w organizacji. Razem możemy więcej.

Kolejne zmagania, tym razem rocznika 2008, już 4.11.2017 (sobota) w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach. Zapisy przyjmuje Jarosław Patałuch. Kontakt pod numerem telefonu 512 253 716 bądź mailowo jaroslaw.pataluch@orzelfutsal.com

Chus Lopez (trener KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice): – Najważniejsze, że teraz wiele klubów piłkarskich wie o nas i o futsalu. Kiedy zaczęliśmy z Jarosławem uczestniczyć w turniejach, nikt nie znał naszego sportu. Zawsze określali nas jako „aha piłka halowa”. Nie, jesteśmy futsal. Każdego tygodnia wiele klubów, rodziców, graczy i dzieci interesuje się zaletami futsalu. Teraz wiadomo, że poza piłką nożną jest jeszcze jeden sport, którego mogą się uczyć i nim cieszyć. Czy uczestnicy turnieju są przyszłością polskiego futsalu? Jestem pewien, że niektórzy z nich będą tym zainteresowani.

Klasyfikacja generalna rocznik 2011:
1. Grodkowska Akademia Sportu Grodków
2. MKS Czarni Jelcz-Laskowice
3. MKS Parasol Wrocław
4. AP Bumerang Wrocław
5. FC Wrocław Academy
6. Stal Brzeg
7. KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice A
8. Akademia First Kick SM Czernica
9. KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice B

Rocznik 2010:
1. KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice A
2. Energetyk Siechnice
3. AP Bumerang Wrocław
4. LZS Starowice
5. Akademia First Kick SM Czernica
6. AP Football Stars
7. KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice B

Rocznik 2009:
1. MKS Czarni Jelcz-Laskowice
2. AP Bumerang Wrocław
3. Akademia First Kick SM Czernica
4. Energetyk Siechnice
5. KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice A
6. AP Football Stars
7. KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice B

Źródło: materiały prasowe KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice

Foto: Jarosław Frąckowiak

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Młodzi futsalowcy rywalizowali w Jelczu-Laskowicach

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin