Pod naszym patronatem: XI Toyota Zimowy Maraton Na Raty | Termathlon Na Raty
reklamaMiędzynarodowy Turniej z okazji 40-lecia LKS Polwica Wierzbno

opublikowano; 16-10-2017

W sobotę 14 października 2017 roku w hali im. Szymona Kołeckiego w Wierzbnie odbył się Międzynarodowy Turniej z okazji 40 – lecia LKS Polwica Wierzbno. Wzięło w nim udział 10 drużyn z Dolnego Śląska i zaproszona drużyna Olimpi Bobrov ze Słowacji. Niestety nie dotarły z różnych przyczyn ekipy z Czech i Węgier.

Turniej rozgrywany był w podrzucie. Do drużyny zaliczane były punkty czterech osób: jednej dziewczyny do lat 17 i 20 oraz jednego chłopaka do lat 17 i 20. Suma zdobytych punktów Sinclaira stanowiła o zajętym miejscu. Wygrała pierwsza drużyna klubu LKS Polwica Wierzbno (560,5 pkt) przed drugim zespołem (485,8 pkt) a trzecie miejsce zdobyła ekipa KPC Górnik Polkowice (474,8 pkt).

Rywalizacja w kategorii dziewcząt do lat 17 stała na wysokim poziomie między koleżankami z pomostu szóstą zawodniczką Mistrzostw Europy do lat 17 z Kosova Natalią Pawlik a świeżo upieczoną rekordzistką polski Weroniką Olejnik. Po zaciętej walce pierwsze miejsce przypadło Natalii Pawlik 99,2 pkt druga była Weronika Olejnik 98,3, która pobiła swój rekord w podrzucie niestety zabrakło jednego kilograma więcej aby pokonać Natalię. Trzecią lokatę zajęła koleżanka klubowa Weronika Grzegorzewska, która ustanowiła także rekord w tym boju podnosząc 60 kg co dało jej 92,0 pkt.

W grupie kobiet do lat 20 kolejny pojedynek klubowy stoczyły Patrycja Kołtowska i Kamila Czechowska. Kamila lżejsza podnosiła mniejsze ciężary zaczęła jako pierwsza. Zaliczając 78 kg ustanowiła rekord i wysoko zawiesiła poprzeczkę Patrycji. Patrycja podrzuciła 83 kg w pierwszej próbie była za Kamilą. W drugim podejściu spaliła 87 kg, które dałoby zwycięstwo. Emocje rosły. W trzecim podejściu zaliczyła ten ciężar i zwyciężyła z wynikiem 116,9 pkt. Trzecia była Natalia Pawlik. Wszystkie zawodniczki z LKS Polwica Wierzbno.

Wśród chłopców do lat 17 zwyciężył rekordzista kraju i 7 zawodnik ME z Kosova Vladimir Skapec ze Słowacji 179,2 pkt (143 kg). Drugi był Jakub Zieliński z MAKS Tytan Oława 166 pkt (155 kg). Trzecie miejsce wywalczył Szymon Kołtowski z LKS Polwica Wierzbno 151,7 pkt (115 kg).

O zwycięstwo w grupie mężczyzn do lat 20 walkę stoczyło dwóch zawodników Jakub Michalski brązowy medalista ME do lat 17 z KPC Górnik Polkowice i Dominik Góralski brązowy medalista z tegorocznych Mistrzostw Polski. Niesiony wspaniałym dopingiem zgromadzonej licznie publiczności Dominik zaczął 139 kg potem poprawił swój rekord o 6 kg podrzucając 146 kg. W trzecim podejściu atakował 150 kg niestety mimo dużej determinacji i walki zarzucił, wstał jednak nieznaczny błąd przy wybiciu sztangi nad głowę zniweczył cały wysiłek. Dominik zakończył podrzut na 146 kg co dało 192,7 pkt. Kuba podrzucił 160 kg następnie zaatakował 170 kg, co pozwoliło zwyciężyć w tej kategorii wiekowej z wynikiem 193 pkt.

Na turnieju gościli obecni i byli zawodnicy, trenerzy i działacze całego 40 lecia klubu. Trener Henryk Mokrynka z dalekiego Dubaju przesłał pozdrowienia życząc jak najlepszych wyników. Szymon Kołecki złoty i srebrny medalista olimpijski, patron hali sportowej, honorowy obywatel Gminy Domaniów nie mógł wziąć udziału w uroczystościach ale także życzył wielu sukcesów i dalszego rozwoju klubowi z Wierzbna. Był także jeden z założycieli klubu pan Ryszard Gorczyca, który jest honorowym prezesem LKS Polwica Wierzbno. Dyrektor sportu w Urzędzie Marszała Województwa Dolnośląskiego pan Paweł Rańda wręczył paterę z gratulacjami za pracę na rzecz sportu dolnośląskiego. Prezes PZPC Mariusz Jędra wręczył listy gratulacyjne dla osób dzięki, którym klub powstał i się rozwija zdobywając medale na zawodach międzynarodowych i w Polsce. Jacek Góralski prezes DZPC podziękował Adamowi Krasce trenerowi a zarazem prezesowi LKS Polwica Wierzbno za znaczący wkład w rozwój klubu i współpracę z Dolnośląskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów. Na otwarciu zawodów, którego dokonał wójt Gminy Domaniów pan Wojciech Głogulski dotarli i kibicowali radni Gminy, Sołectwa Wierzbno oraz pani sekretarz powiatu pani Dorota Swadek Schneider.

źródło: LKS Polwica Wierzbno

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin