Pod naszym patronatem: X Jubileuszowy Jelczańsko-Oławski Toyota ZIMNAR 2018 | III Bieg Sylwestrowy

Oławianie niezawodni

opublikowano; 04-10-2017

1.10.2017 o godzinie 11:00 w Minkowicach Oławskich, MGKS Moto-Jelcz Oława spotkał się z tamtejszym Huraganem.

Nasza drużyna przystąpiła do tego spotkania jako lider tabeli i oczywiście faworyt tego meczu. W pierwszej połowie spotkania nie zabrakło dobrych sytuacji po obu stronach, a samo widowisko zachwycało tempem gry i zaangażowaniem piłkarzy. Na pierwszą bramkę musieliśmy jednak poczekać aż do 36 minuty, kiedy po świetnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kaspra Morawskiego, Wojciech Czerniak uderzył głową na 1-0. Kilka minut później MGKS stworzył sobie dwie dobre sytuacje, jedna po drugiej. Najpierw bardzo dobrze uderzył Kasper Morawski, ale piłka minęła lewy słupek bramki, później świetnie Mateusz Żygadło urwał się obrońcom, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę. Na przerwę schodziliśmy ze skromnym prowadzeniem.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej części meczu, goście musieli sobie radzić w dziesiątkę, ponieważ po ostrym faulu na Mateuszu Żygadle (nie pierwszym i nie ostatnim w tym meczu), jeden z zawodników Huraganu obejrzał czerwoną kartkę. W 54 minucie, w polu karnym gospodarzy znowu sfaulowano Mateusza Żygadło, a rzut karny na bramkę zamienił Kasper Morawski. Mecz zakończył się wynikiem 2-0, ale świetne szanse na podwyższenie wyniku mieli wprowadzeni zawodnicy. Jakub Kulczycki dostał prezent od rywali, ale w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem strzelił prosto w niego. W 80 minucie Maciej Sobota otrzymał piłkę metr od bramki, ale wślizgiem skierował ją ponad poprzeczką.

Następny mecz, nasza drużyna zagra z FC Wrocław Academy -jednym z głównych rywali o awans do Klasy Okręgowej. Zapraszamy już w niedziele 8.10.2017 o godzinie 11:00 na stadion OCKF przy ulicy sportowej w Oławie.