Pod naszym patronatem: Dzień Ormiański w Oławie | III Bieg Sylwestrowy

Trudny terminarz dał się we znaki juniorom młodszym

opublikowano; 03-10-2017

Juniorzy młodsi KS Oława w 9 kolejce DLJM na własnym stadionie podejmowali Chrobrego Głogów-jednego z trzech liderów tabeli.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania było widać, że goście będą faworytami tego spotkania. Wszyscy piłkarze z Głogowa byli wyżsi i bardziej masywni niż oławianie. Na boisku szybko można było znaleźć potwierdzenie tej tezy, ponieważ już w 8 minucie Kacper Zapłacki (kapitan przyjezdnych), po dobrej akcji pokonał naszego bramkarza. Dwie minuty później Szymon Kwiecień uderzył sprzed pola karnego i piłka po rękach Szymona Sawickiego ponownie wpadła do siatki. W następnej akcji jeden z naszych zawodników nie wykorzystał dobrej sytuacji do strzelenia bramki. W 15 minucie po dośrodkowaniu Damiana Makowskiego, goście wybili piłkę przed pole karne, a piłkę zagarnął Łukasz Mazepa, dobrym strzałem z dystansu mógł dać nam kontakt z przeciwnikiem, ale minimalnie chybił.

W 17 minucie było już 0-3, a winowajcą kolejnej straty był nasz goalkeeper, który wypuścił piłkę z rąk. Jego błąd bez zastanowienia wykorzystał Kacper Konsewicz umieszczając piłkę w siatce. Przed przerwą dwie świetne sytuacje miał Konrad Gąsiorowski, ale wykorzystał tylko jedną z nich i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1-3. Po przerwie nasz trener miał nie mały ból głowy, ponieważ w 20 minucie kontuzji doznał Mateusz Świerczyński i musiał opuścić boisko.

W drugiej połowie nasi piłkarze sporadycznie wyprowadzali nieśmiałe ataki, które kończyły się fiaskiem. Ostateczny wynik to 1-5. Nasi zawodnicy zmęczeni wysokim pressingiem nie byli w stanie utrzymać wyniku i goście dołożyli jeszcze dwie bramki w końcówce za sprawą Kacpra Zapłackiego i Kamila Walnera.

W następnej kolejce juniorzy młodsi pojadą do Lubina na mecz z Zagłębiem, który jest na czwartym miejscu w tabeli (po ośmiu meczach). Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia naszemu zawodnikowi Mateuszowi Świerczyńskiemu, który po faulu przeciwnika doznał kontuzji złamania kości strzałkowej. Zdrowia !

Skład MGKS Oława
Trener: Andrzej Leszczyński
99.Szymon Sawicki, 3.Rafał Węglarowicz, 4.Wojciech Kaniewski, 5.Wojciech Solarski ©, 7.Łukasz Mazepa, 10.Rafał Dalecki (20.Michał Rzemykowski 41’), 11.Damian Makowski, 13.Kamil Gradzik, 16.Jakub Boczula, 19.Konrad Gąsiorowski (17.Alan Moroz 75’), 22.Mateusz Świerczyński (28.Dawid Boratyński 22’).

Skład Chrobry Głogów
Trener: Andrzej Kwaśnik
1.Damian Wajda (12.Jakub Maksimowicz 50’), 2.Wiktor Wróbel (13.Piotr Kmera 41’), 3.Michał Czykieta, 4.Jakub Śliwiński, 5.Oskar Juwa, 6.Jakub Turański (14.Daniel Dyrka 41’), 7.Szymon Kwiecień (10.Jakub Baranowski 41’), 8.Adam Moczurad (18.Kamil Walner 55’), 9.Kacper Zapłacki ©, 11.Dominik Piła, 17.Kacper Konsewicz (15.Jakub Kłonowski 65’).

Bramki: Konrad Gąsiorowski 38’ – Kacper Zapłacki 8’ , 74’ , Szymon Kwiecień 10’ , Kacper Konsewicz 17’ , Kamil Walner 77’.