Pod naszym patronatem: Dzień Ormiański w Oławie | III Bieg Sylwestrowy

Sprawiedliwy remis

opublikowano; 29-09-2017

W środę na płycie głównej stadionu miejskiego w Oławie, KS Oława podejmował FC Wrocław Academy w ramach 7 kolejki Dolnośląskiej ligi Juniorów Starszych.

Podopieczni Jarosława Fliśnika rozpoczęli ten mecz nerwowo. W pierwszych minutach spotkania przyjezdni mogli mieć dwie świetne okazje do zdobycia bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego w obu przypadkach. W 17 minucie, Adrian Leśkiewicz nieodpowiedzialnie zachował się w swoim polu karnym i sędzia wskazał na wapno dla FC Wrocław Academy, rzut karny na bramkę zamienił Adrian Radojewski. W 30 minucie Michał Żółtański miał wyśmienitą okazję do wyrównania, ale chybił. Jeżeli chodzi o pierwszą połowę to dobrych sytuacji było jak na lekarstwo, ale zdecydowanie lepiej grali goście.

Na drugą połowę gry w poszukiwaniu odrobienia strat, trener MGKS desygnował do gry młodego Rafała Daleckiego kosztem Mariusza Zapotocznego. W pierwszych 15 minutach drugiej połowy nasz bramkarz kilkukrotnie podjął bardzo złą decyzję o wyjściu z bramki, jednak na szczęście, przeciwnicy nie potrafili wykorzystać tych sytuacji. W 61 minucie po wyśmienitej akcji kombinacyjnej, akcję, strzałem wykończył Adrian Gelles i doprowadził dzięki temu do wyrównania. W 70 minucie nasi obrońcy nie popisali się w kryciu podczas rzutu rożnego i po dośrodkowaniu, bramkę głową strzelił Jakub Korytowski dając swojej drużynie nadzieję na zwycięstwo. Radość w szeregach wrocławian nie trwała jednak długo, ponieważ w 86 minucie Janusz Łakomiak, oddał strzał z dystansu. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. W ostatnich sekundach meczu, wyśmienitą okazję miał jeszcze Grzegorz Żygadło, który mógł przechylić szalę zwycięstwa na stronę FC Wrocław Academy. Piłkarz z numerem 69 minął bramkarza który zbyt mocno wyszedł z bramki, ale nie trafił do pustej bramki. Wślizgiem stuprocentową sytuacje, uratował jeden z obrońców MGKS Oława. Mecz zakończył się wynikiem 2-2 i w przeciągu całego spotkania nie można stwierdzić, że któraś drużyna wyraźnie dominowała. Kolejny mecz oławski zespół rozegra we Wrocławiu z liderem tabeli - Śląskiem Wrocław w sobotę 30 września o godzinie 13:30.

KS Oława:
Trener: Jarosław Fliśnik
99.Kamil Pawlikowski, 3.Janusz Łakomiak, 4.Karol Grabowski ©, 7.Michał Żurawski , 8.Mariusz Zapotoczny (6.Rafał Dalecki 46’), 9,Filip Szymański (18.Szymon Fliśnik 65’), 10.Michał Żółtański, 15.Jakuk Buczkowski, 16.Damian Makowski, 19.Adrian Gelles, 22.Adrian Leśkiewicz.

FC Wrocław Academy:
Trener: Mariusz Perzyna
33.Alan Kułak, 3.Konrad Kwiatkowski, 4.Kamil Ławniczak (14.Jakub Korytkowski 65’), 7.Adrian Radojewski © (16.Dominik Chmielewski 90’), 10.Łukasz Dragon (47.Marek Mizinak 78’), 15.Dawid Łoszewski (6.Marcel Dzwonik 60’), 16.Sebastian Jasiński (77.Michał Kras 70’), 23.Grzegorz Aftowicz, 41.Mateusz Banik (69.Grzegorz Żygadło 46’), 44.Damian Waś, 80.Damian Katrycz.

Żółte kartki: Łukasz Dragon 22’ , Sebastian Jasiński 53’.
Bramki: Adrian Gelles 61’ , Janusz Łakomiak 86’ – Adrian Radojewski 17’ , Jakub Korytkowski 70’.