Pod naszym patronatem: Spektakl Królewna śnieżka | III Bieg Sylwestrowy

Inauguracja nowego sezonu na piątkę

opublikowano; 08-09-2017

W niedzielne popołudnie zawodnicy KS Oława na własnym stadionie zmierzyli się z ekipą Zenitu Międzybórz w ramach 2 kolejki III grupy Wrocławskiej klasy A.

Od początku spotkania nasi zawodnicy przeważali i jednogłośnie byli lepsi od swoich rywali. Przez pierwsze 20 minut spotkania KS stworzył sobie kilka wyśmienitych sytuacji, jak ta w 15 minucie kiedy oko w oko z bramkarzem gości stanął Mateusz Dobkowski, jednak skierował piłkę obok prawego słupka. Wszystko posypało się w 23 minucie, kiedy goście zagrali długą piłkę na napastnika a nasz obrońca minął się z futbolówką i Marcin Kogut trafił do bramki w sytuacji 1 na 1 z naszym bramkarzem. Po tym wypadku przy pracy zawodnicy MGKS nadal dominowali na boisku tworząc sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia gola, jednak wtedy trzecią akcję w tym meczu przeprowadzili goście i ponownie Marcin Kogut wpisał się na listę strzelców podwyższając na 2-0 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Na pewno w przerwie, trener Oławskiego KSu, Jarosław Fliśnik miał wiele spostrzeżeń co do gry swoich podopiecznych. Na drugą połowę piłkarze wyszli bardziej pewni siebie i bardzo szybko złapali kontakt. W 48 minucie w polu karnym Zenitu padł Karol Nikodem i sędzia wskazał na wapno. Pewnym strzałem Michała Kubota pokonał nasz kapitan Kasper Morawski. Po zmianach w obydwu zespołach nadal dominował KS, lecz na bramkę wyrównującą trzeba było czekać aż do 74 minuty, kiedy sprzed pola karnego uderzył Krzysztof Telatyński i pokonał bramkarza gości. Piłkarze Zenitu stracili już chyba nadzieję na zwycięstwo a w piłkę nadal grał KS. W 81 minucie swój dobry występ, bramką uhonorował Mateusz Dobkowski. Nadeszła 88 minuta, Krzysztof Telatyński wpadł w pole karne, jednak został sfaulowany a sędzia po raz drugi w tym meczu wskazał na 11 metr dla MGKS-u. Do karnego podszedł Łukasz Anklewicz i pewnym strzałem podwyższył wynik spotkania na 4-2. W doliczonym czasie gry Mateusz Dobkowski dostał świetną piłkę od Mateusza Żygadło i pewnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Po tej akcji wprowadzony wcześniej Maciej Sobota okiwał kilku przeciwników, jednak jego strzał z lewej nogi nie mógł zagrozić rywalom z Międzyborza. Chwile po tej akcji gwizdek sędziego rozbrzmiał po raz ostatni i mimo ciężkiej pierwszej połowy zawodnicy MGKS 1945 Oława wygrali starcie 5-2.

Zawodnikiem meczu bezkonkurencyjnie został Mateusz Żygadło, który zagrał świetne zawody, zaliczając, aż 3 asysty przy bramkach swoich kolegów. Tego dnia oławscy piłkarze mogli świętować wygrywając swój pierwszy mecz ligowy w tym sezonie.

Nasza ekipa już w następną niedzielę jedzie do Oleśnicy, gdzie podejmie tamtejszą Pogoń II Oleśnica. Mecz odbędzie się o godzinie 17:00.