Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | Oławski Festyn Rodzinny 2018
reklamaWręczenie Łukaszowi Szczepule profesjonalnego sprzętu

opublikowano; 19-07-2017

19 lipca o godzinie 11.00 w siedzibie Oławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, na ul. 3-go Maja 18 i/u wójt gminy Oława Jan Kownacki oraz burmistrz miasta Oława Tomasz Frischmann przekazał na ręce Mistrza Polski Łukasza Szczepuły ufundowane przez oba samorządy: najwyższej klasy karabin pneumatyczny oraz dedykowany do niego celownik Vias Pro.

Sprzęt wart kilkanaście tysięcy złotych został sprowadzony z Niemiec i Austrii na zamówienie samorządów. To nowoczesny sprzęt, klasy olimpijskiej, który pozwoli niewidomemu sportowcowi z naszego regionu na dalszy rozwój kariery.

Łukasza Szczepuła, mieszkaniec ziemi oławskiej, stale odnosi sukcesy. Do najważniejszych należą zdobycie w ubiegłym roku Mistrzostwa Polski w strzelectwie z broni pneumatycznej osób niewidomych w trzech postawach, wicemistrzostwo Polski w strzelectwie w pozycji leżącej i brąz w pozycji stojącej. Dzięki swoim osiągnięciom został powołany do Kadry Narodowej i reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Osób Niewidomych i Słabowidzących w Strzelectwie Pneumatycznym w Olsztynie. W czerwcu br. Łukasz Szczepuła wywalczył wicemistrzostwo Polski w postawie leżącej podczas mistrzostw we Wrocławiu.

Pana Łukasza w karierze sportowej, od roku wspierają oba samorządy, gminy Oława i miasta Oława. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, gdy kariera sportowca dopiero nabierała tempa, samorządy ufundowały stroje sportowe i objęły patronatem Ogólnopolski Turniej Strzelecki Osób Niewidomych i Słabowidzących we Wrocławiu, fundując puchary i nagrody. Dodatkowo gmina Oława ufundowała w ubiegłym roku profesjonalne buty i kombinezony strzeleckie, nie tylko dla pana Łukasza, ale również dla klubowej koleżanki pani Edyty Dering.

Urząd Gminy Oława

zwiń pole komentarza
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Wręczenie Łukaszowi Szczepule profesjonalnego sprzętu

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin