Pod naszym patronatem: Dzień Ormiański w Oławie | III Bieg Sylwestrowy

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

opublikowano; 19-07-2017

W dniach 10-12 lipca w Siedlcach odbywały się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski do lat 17). Ekipę z Wierzbna reprezentowało osiem osób. Jechaliśmy po dwa medale - zawodnicy zdobyli cztery.

Srebrne medale wywalczyli faworyci do podium. Natalia Pawlik w kategorii do 69 kg z wynikiem 76 w rwaniu i 87 w podrzucie ( nowy rekord życiowy ); przegrała złoto zaledwie 1 kg. Weronika Olejnik w najcięższej wadze atakowała nieudanie rekord Polski w rwaniu 70 kg. W podrzucie zaliczyła tylko pierwsze podejście i zdobyła srebro ( szkoda bo do złota zabrakło niewiele), co jest jej największym osiągnięciem sportowym.

Niespodziewanie srebro wywalczył Kamil Góralski, który po bardzo ładnej walce zwyciężył głównych faworytów do medali. Wyniki jakie uzyskał to 100 kg w rwaniu i 122 w podrzucie.

Świetnie spisała się Sylwia Grzegorzewska zdobywając brązowy medal po niesamowitej walce w kategorii 53 kg. Wynik Sylwii to 55 kg rwanie i 70 kg podrzut.

5 miejsce debiutantki na tej randze zawodów Natalii Jurasik ( poprawione rekordy życiowe), 8 miejsce Pauliny Smolnickiej, która również debiutowała w tych zawodach ( poprawione rekordy życiowe i po raz pierwszy przekroczone 100 kg w dwuboju wynik 104 kg), 10 miejsce Szymon Kołtowski z rekordem życiowym w rwaniu, 12 miejsce Jacek Zawłodzki. Drużynowo Klub LKS Polwica-Wierzbno zdobył puchar za 3 miejsce w Kraju na 60 klasyfikowanych drużyn.

Ponadto Natalia Pawlik została powołana do Kadry Narodowej Juniorek Młodszych i w sierpniu oraz wrześniu czekają Ją już pierwsze zgrupowania reprezentacji.

Także Patrycja Kołtowska po zdobyciu w kwietniu Mistrzostwa Kraju Juniorek, została powołana do Reprezentacji Polski Juniorek.

Katarzyna Kraska w lipcu zmieniła barwy klubowe przechodząc po 8 latach z Górnika Polkowice do najsilniejszego Klubu w Polsce Budowlanych Opole.

W barwach Polkowic Kasia zdobyła 14 medali Mistrzostw Polski ( w tym siedem złotych) i jeden brązowy z Mistrzostw Europy do 23 lat