Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | Oławski Festyn Rodzinny 2018
reklamaRuszyła Kuźnia Charakterów

opublikowano; 10-07-2017

Kuźnia Charakterów Sławomira Szmala i Karola Bieleckiego ruszyła z impetem 9 lipca 2017 roku w Oławie. Te sportowe kolonie będą się odbywały na terenie nowoczesnego obiektu Centrum Rewalidacyjno-Socjoterapeutycznym w Oławie. Uroczystemu otwarciu towarzyszył festyn rodzinny na parkingu marketu Jakub. Uczestnicy obozu zostali wyłonieni w konkursie, w którym mieli za zadanie przygotować opowiadanie, opisując swoją rodzinę. Konkurs był ogólnopolski tylko 20 osób jest z terenu powiatu oławskiego, pozostałe z terenu Polski. W ten sposób połowę, z 42-osobowej grupy uczestników obozu sportowego stanowić będzie młodzież trenująca piłkę ręczną a drugą połowę utworzą wychowankowie domów dziecka i rodzin zastępczych. Zgłoszeń było wiele, wybór uczestników nie był więc łatwy.

Młodzi miłośnicy sportu otrzymali na scenie koszulki, piłki i wyruszyli na swój pierwszy trening. Dla licznie przybyłych mieszkańców byli dostępni Sławomir Szmala i Karol Bielecki , chętnie pozując do zdjęć i rozdając autografy. Następnie pokaz umiejętności sportowych zaprezentowali piłkarze ręczni LKPR Moto-Jelcz Oława. Zakończeniem imprezy była dyskoteka.

Kuźnia Charakterów powstała w głowach Sławomira i Karola, będąc zawodowymi sportowcami chcieli zrealizować pomysł, chcieli zrobić coś dla dzieci, spędzać wspólnie jakiś czas, teraz udało się zebrać tyle finansów aby był to tydzień. Po raz pierwszy udało się to 4 lata temu.

Sportowcy chcą pokazać dzieciom czym jest piłka ręczna i jak bardzo kształtuje charakter sportowca. Chcą tez przedstawić swoją historię, jak dochodzili do sukcesu, co ich spotkało i skąd wzięła się miłość do tego sportu. Mają na dzieje, że wskażą młodym ludziom dobrą drogę i dać wzór.

Treningi, które poprowadzą sławni szczypiorniści Sławomir Szmal i Karol Bielecki, będą odbywały się w dniach od 10 do 15 lipca, w godzinach od 10.00 do 12.00, w dwóch miejscach – w nowej sali sportowej przy Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnym z Zespołem Szkół Specjalnych w Oławie przy ul. Iwaszkiewicza 9a oraz w hali sportowej Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej przy ul. Sportowej 1. Obóz sportowy zakończy się małym turniejem chłopców i dziewczyn w dniu 15 lipca.

Wszystkie treningi będą otwarte dla publiczności. Nadarzy się zatem znakomita okazja, aby obejrzeć jak młodzież szlifuje swój talent z udziałem wybitnych sportowców, którzy jeszcze nie tak dawno dostarczali milionom Polaków wspaniałych sportowych emocji, walcząc w barwach reprezentacji Polski na międzynarodowych turniejach.

Treningi mają na celu propagowanie i rozwój tej popularnej w Polsce dyscypliny sportowej, a także poszukiwanie młodych talentów.

Do powstania tego projektu potrzebni byli sponsorzy , a wśród nich Starosta Powiatu Oławskiego Zdzisław Brezdeń, Burmistrz Oławy Tomasz Frischmann, Wójt Gminy Oława Jan Kownacki, oraz Robert Padula z LKPR Moto-Jelcz Oława, Fundacja PGNiG, Fundacja LOTTO , Ministerstwo Sportu i Turystyki , Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Firma Ubezpieczeniowa Compensa i Firma Rademenes Bajkowo.

M.S.
OSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleriaOSI - OLAWA.INFO - fotogaleria


zwiń pole komentarza
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 4. )
12-07-2017 ~ kibic Moto Jelcz Oława ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Ty kibic sportowy, masz jakieś problemy z czytaniem?
Uroczystemu otwarciu ..Kuźni Charakterów" towarzyszył festyn rodzinny na parkingu marketu Jakub , jednym z głównych sponsorów był burmistrz miasta Oława i warto było się pokazać , chyba, że nie lubi piłki ręcznej :)
12-07-2017 ~ kibic sportowy ( gość OSI) zgłoś naruszenie
...a po co miałby być tam burmistrz ?? ? przecież obóz odbywa się w obiekcie nadzorowanym przez starostę.
poza tym jest to impreza dla młodych adeptów piłki ręcznej - po co zatem mieliby tam gościć samorządowcy.
Im politycy dalej od sportu tym lepiej.
12-07-2017 ~ kibic Moto Jelcz Oława ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A, gdzie jest nasz miłościwie panujący burmistrz, miłośnik piłki ręcznej? :O
11-07-2017 ~ były sportowiec ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Super impreza, to Wielki Sukces Roberta Paduli za propagowanie tej niechcianej dyscypliny sportowej w Oławie. ;)

SPORT.OLAWA.INFO - Ruszyła Kuźnia Charakterów

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin