Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | Letni Ultramaraton Na Raty | II Oławski Charytatywny Rajd Koguta
reklamaKuźnia charakterów w powiecie oławskim

opublikowano; 27-06-2017

Sławomir Szmal i Karol Bielecki - medaliści mistrzostw świata, wielokrotni reprezentanci Polski w piłce ręcznej, podczas obozu sportowego (9 - 16 lipca) będą szkolili młodych szczypiornistów.

To interesujące sportowe przedsięwzięcie zostanie poprzedzone festynem rodzinnym, w niedzielę 9 lipca br., o godzinie 15.00, na placu przed Supermarketem „Jakub”, przy ul. Iwaszkiewicza 9 w Oławie, na który zapraszamy wszystkich mieszkańców! Wśród wielu atrakcji znajdą się m.in.: trening z udziałem młodzieży, pokaz umiejętności sportowych piłkarzy ręcznych, występy artystyczne gwiazd popularnych programów muzycznych oraz dyskoteka z DJ-em. Zainteresowani w kolejnych dniach będą mieli również niejedną okazję, aby obejrzeć mistrzów szczypiorniaka w akcji, trenujących młodych adeptów tej popularnej dyscypliny sportu!

Treningi, które poprowadzą sławni szczypiorniści Sławomir Szmal i Karol Bielecki, będą odbywały się w dniach od 10 do 15 lipca, w godzinach od 10.00 do 12.00, w dwóch miejscach – w nowej sali sportowej przy Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjnym z Zespołem Szkół Specjalnych w Oławie przy ul. Iwaszkiewicza 9a oraz w hali sportowej Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej przy ul. Sportowej 1. Obóz sportowy zakończy się małym turniejem chłopców i dziewczyn, w dniu 15 lipca.

Wszystkie treningi będą otwarte dla publiczności. Nadarzy się zatem znakomita okazja, aby obejrzeć jak młodzież szlifuje swój talent z udziałem wybitnych sportowców, którzy jeszcze nie tak dawno dostarczali milionom Polaków wspaniałych sportowych emocji, walcząc w barwach reprezentacji Polski na międzynarodowych turniejach. Zapraszamy!

Treningi mają na celu propagowanie i rozwój tej popularnej w Polsce dyscypliny sportowej, a także poszukiwanie młodych talentów. Czym jest Kuźnia Charakterów? Najprościej rzecz ujmując, jest to obóz, na którym młodzież będzie codzienne trenować pod okiem mistrzów. To jeden z etapów kształtowania cech charakteru, ważnych zarówno w sporcie, jak i życiu codziennym - odwagi, współpracy, pracowitości, odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu do celu. W projekt zaangażowana jest profesjonalna kadra, w tym specjaliści od fizykoterapii, dietetycy oraz zawodnicy i trenerzy piłki ręcznej.

Połowę, z 40-osobowej grupy uczestników obozu sportowego stanowić będzie młodzież trenująca piłkę ręczną, a drugą połowę utworzą wychowankowie domów dziecka i rodzin zastępczych. Uczestnicy obozu zostali wyłonieni w konkursie, w którym mieli za zadanie przygotować opowiadanie, opisując swoją rodzinę. Zgłoszeń było wiele, że wybór uczestników był niełatwy.

Przedsięwzięcie wspiera samorząd Powiatu Oławskiego, a także Miasto Oława i Gmina Wiejska Oława. Pomysłodawcą i inicjatorem zorganizowania „Kuźni Charakterów” w naszym powiecie jest Ludowy Klub Piłki Ręcznej Moto-Jelcz Oława. Patronat nad przedsięwzięciem objął Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Wstęp wolny.

źródło: Starostwo Powiatowe

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 9. )
12-07-2017 ~ też kibic ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bolo, tyś taki MUNDRY, że na doradce od sportu się nadasz burmistrzowi!
12-07-2017 ~ Bolo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Kibic z dala się nie wpie....la hihi . Też potrafię rymować. Poeta się znalazł.
10-07-2017 ~ też kibic ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Oł, ten Bolo to nie tylko zna się sporcie, ale też jest psycholem od frustracji, odżywek i od sraczki.
Ten Bolo to wesoły gostek, wysoko mierzy, gdzie się odezwie tam się ośmieszy.
Bolo trzymajmy się ściany bo ze śmiechu sie posra..
10-07-2017 ~ Bolo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Napisałem co popieram, a nie co jest. Zacznij się leczyć bo z Tobą dyskusja przypomina rozmowę z frustratem. Polecam Ci tez odżywki , ale na powstrzymanie sraczki. Ekspert się odezwał z kulkami w nosie.
10-07-2017 ~ kibic Moto Jelcz Oława ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Siatkarze Olawi w II lidze to nie są seniorzy-stypendia mają, ciężarowcy z Tytanu-stypendia mają, to nie sĄ seniorzy(?)
Bolo, ty już nie raz na forum dyskusyjnym błysnąłeś elokwencją jako znafca sportu, więc trudno z tobą merytorycznie dyskutować, nawiasem mówiąc zainwestuj w odżywki , polecam BILOBAL. Z taką znajomością rozwoju sportu władza powinna zaproponować ci etat doradcy, ciągle zatrudniają nowych ekszpertów. :D
09-07-2017 ~ Bolo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Popieram stypendia dla młodzieży na rozwój, a nie dla seniorów, którzy nawet nie są wychowankami klubu.Stypendia nie sa i nie powinny być źródłem utrzymania lecz wsparciem dzięki któremu dzieci i młodzież będą inwestować w odżywki, sprzęt, odnowę biologiczną, badania i dojazdy na treningi. Po za tym akcja fajna bo przyciąga dzieci i młodzież.
09-07-2017 ~ kibic Moto Jelcz Oława ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Bolo, zadaj sobie trud i zanim będziesz komentować to przeczytaj ze zrozumieniem, od 2013 roku kiedy Moto Jelcz OŁAWA awansował do II ligi, od 2016 jest w I lidze nie otrzymuje stypendiów sportowych, bo władza nie godzi się aby dyscyplina piłki ręcznej wpisać do uchwały stypendialnej.
08-07-2017 ~ Bolo ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Pomysł ok, ale nie narzekaj na miasto bo ręczna dostał 29 tys.
07-07-2017 ~ kibic LKPR Moto Jelcz Oława ( gość OSI) zgłoś naruszenie
Gratulacje panie prezesie Padula , super pomysł, miasto Oława wspiera, ale władza nie godzi się na stypendia dla piłkarzy ręcznych.: :O

SPORT.OLAWA.INFO - Kuźnia charakterów w powiecie oławskim

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin