Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | XII Charytatywny Piknik Motocyklowy - Tęczowym Szlakiem
reklamaThe World Games 2017

opublikowano; 26-06-2017

26 i 27 lipca nowa hala sportowa CSiR przy ul. Oławskiej stanie się areną zmagań najlepszych wioślarzy świata. W zawodach w wioślarstwie halowym wystartuje 110 zawodników. Rywalizacja będzie się toczyć na dystansach 2000 metrów (open mężczyźni, lekka mężczyźni, open kobiety, lekka kobiety), 500 metrów (open mężczyźni, open kobiety) oraz sztafety 4 x 500 metrów (miksty).

- The World Games to największa impreza sportowa w tym roku w Polsce. Jako miasto partnerskie TWG 2017, będziemy mieli wyjątkową okazję zarówno do promocji Jelcza-Laskowic, jak i do popularyzowania zdrowego oraz aktywnego stylu życia wśród mieszkańców - podkreśla burmistrz Bogdan Szczęśniak. - Zapraszam do Jelcza-Laskowic, miasta nowoczesnego i otwartego. Mam jednocześnie nadzieję, że na stałe wpiszemy się w sportową mapę naszego kraju.

Prototyp stworzony z… roweru

Pierwszy model ergometru skonstruowali na początku lat 80. Amerykanie, bracia Dick i Pat Dreissigacker. Prototyp został wykonany w dużym stopniu z części rowerowych, a bracia rozwijali swój biznes w furgonetce do rozwożenia chleba. Nowoczesne zawody ergowioseł są dynamiczne, szybkie i emocjonujące. W wyścigu ma znaczenie najmniejszy nawet dystans – ergometrowi zdecydowanie łatwiej jest nadać dużą prędkość niż łódce. - Zawsze powtarzam swoim zawodnikom, że gdy ścigasz się na ergometrze, to na dystansie 100 metrów możesz jeszcze zrobić bardzo dużo. Podczas zawodów często wykorzystywałem tę jego specyfikę, czając się za plecami rywali i atakując na ostatnich metrach - mówi Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski z Pekinu w wioślarstwie, propagator wyścigów na ergometrze.

Sportowe wydarzenie roku

The World Games Wrocław 2017 to ponad 3,5 tys. sportowców ze 100 krajów świata i 31 widowiskowych dyscyplin rozgrywanych na 24 arenach. Impreza potrwa od 20 do 30 lipca i rozpocznie się efektowną ceremonią otwarcia na wrocławskim Stadionie Miejskim. Przez dwa tygodnie Dolny Śląsk i jego stolica staną się sportowym centrum świata, w którym plejada najlepszych zawodników zaprezentuje efektowne, a często także egzotyczne konkurencje. Wśród nich znajdą się m.in. unihokej, squash, sumo, ultimate frisbee, piłka ręczna plażowa, bule, sporty bilardowe, lotnicze, wrotkarskie, taneczne czy wspinaczkowe, a także dyscypliny specjalnie wybrane przez wrocławskich organizatorów: futbol amerykański, kickboxing, wioślarstwo halowe i żużel.

Ceremonia Otwarcia na Stadionie Wrocław

Największą imprezę sportową w historii Polski otworzy imponujące multimedialne widowisko z udziałem 400 znakomitych polskich artystów. Gwiazdy muzyki, wybitni kompozytorzy oraz najlepsi tancerze szykują wyjątkowy spektakl, jakiego Wrocław i Polska wcześniej nie widziały. Ceremonia otwarcia igrzysk rozpocznie się 20 lipca o godz. 19.00 na Stadionie Wrocław i będzie transmitowana do wielu krajów świata. Na trzech scenach zaprezentują się grupy taneczne, popularni piosenkarze i orkiestra symfoniczna Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Zobaczymy i usłyszymy m.in. Kamila Bednarka, Dawida Kwiatkowskiego, Natalię Sikorę, Igora Herbuta z zespołem Lemon czy BeMy. Co ważne, artyści, oprócz własnych utworów, zaprezentują światowe hity. W sumie będzie ich 25. Konstrukcje scen łącznie ważyć będą 270 ton, ta umiejscowiona na płycie stadionu w całości zbudowana zostanie z ekranów diodowych.

Bilety już w sprzedaży

Dla kibiców The World Games Wrocław 2017 będzie wyjątkową okazją, by poczuć niepowtarzalną atmosferę wielkiego sportowego święta i przy okazji zaczerpnąć sportowych inspiracji. Bilety na wszystkie wydarzenia można kupić przez serwis eBilet na stronie www.ebilet.pl.

Więcej informacji na temat igrzysk można znaleźć na stronie www.theworldgames2017.com.

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - The World Games 2017

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin