Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | Letni Ultramaraton Na Raty | II Oławski Charytatywny Rajd Koguta
reklamaPuchar Miasta Oława

opublikowano; 20-06-2017

W niedzielę 18 czerwca 2017r. na głównej płycie stadionu w Oławie odbył się turniej o Puchar Miasta Oława. Zawody uroczyście otworzyli Paweł Nabiałczyk i Dariusz Witkowski, którzy przywitali zawodników oraz kibiców zajmujących miejsca na trybunach. Zasady gry omówił Miłosz Solarski, przedstawiając także sędziów zmagań czyli Wojciecha Tomczyka oraz Adriana Leśkiewicza.

Na turniej do Oławy przyjechały drużyny dzieci urodzonych w 2008 r, z Parasolu Wrocław, Centry Ostrów Wielkopolski, UKS Szkolnej Akademii Piłkarskiej Brzeg, Akademii Piłkarskiej Team Gliwice oraz gospodarze, czyli MGKS Oława 1945. Z zaproszenia do sportowej rywalizacji nie skorzystała AP Champions. Dzieci tego dnia stworzyły naprawdę świetne widowisko piłkarskie. Wszyscy dzielnie walczyli o puchar i grali aż do utraty tchu.

W pierwszej kolejce meczów, Parasol pokonał drużynę z Gliwic 2-1, po bardzo wyrównanym pojedynku. W tej samej serii spotkań, gospodarze ograli Centrę Ostrów Wlkp. 3-1 w meczu gdzie cały czas dominowali. Druga kolejka to deklasacja drużyn z Parasola i Gliwic, którzy ograli swoich przeciwników z Brzegu 4-0 oraz z Ostrowa 4-1. Po krótkim odpoczynku, w następnej kolejce do gry wrócił zespół MKGS Oława, pokonując Brzeg 3-1. W tym samym czasie Parasol Wrocław rozbił Centrę aż 6-1 i po raz kolejny w tym turnieju pokazał, że jest jego głównym faworytem. Później zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Team Gliwice rozbili drużynę z Brzegu, aż 9-0 ! Był to jedyny mecz na tym turnieju aż tak zdominowany przez jeden z zespołów. Równolegle Parasol Wrocław pokonał gospodarzy turnieju 4-0 i tym samym z kompletem punktów zagwarantowali sobie grę w meczu o pierwsze miejsce.

Po tych spotkaniach, wszyscy zawodnicy oraz ich rodzice zostali zaproszeni na obiad. Po krótkiej przerwie, rozpoczęła się ostatnia kolejka rozgrywek, w której miało rozstrzygnąć się, kto zagra w finale a kto o 3 miejsce. Drużyna Centry Ostrów Wlkp. Rozbiła UKS Szkolną Akademię Piłkarską Brzeg aż 9-0 i tym samym poznaliśmy pierwszego uczestnika w walce o 3 miejsce. Gospodarze natomiast toczyli pojedynek z Akademią piłkarską team Gliwice o finał i po bardzo wyrównanym meczu w pierwszej połowie, w drugiej przyjezdni dostali wiatru w żagle i pokonali miejscowy klub 2-0. Po krótkiej przerwie weszliśmy w najważniejszą fazę tego turnieju! Na boisku pierwszym, MGKS Oława rozegrał mecz o 3 miejsce z Centrą Ostrów Wlkp. Drużyna gości była tego dnia bardzo głośno wspierana przez swoich kibiców, głównie rodziców. Zabrali oni ze sobą szaliki oraz głośno dopingowali swoich maluchów. Zawodnicy Centry po bardzo słabym początku obudzili się i pokonali MGKS 3-0. Być może głośny doping kibiców zmotywował ich do lepszej gry. Na boisku numer 2 dalej toczył się finał rozgrywek. Śmiało można powiedzieć, że był to najbardziej zacięty mecz tego dnia. Po świetnym widowisku, poprzeczkach, interwencjach bramkarzy, padł wynik 0-0 i o wszystkim miały zdecydować rzuty karne. W serii 11, padł tylko jeden gol, strzelony przez Parasol Wrocław i to oni zostali zwycięzcami całego turnieju.

Tuż po zakończeniu finału rozpoczęła się dekoracja. Medale wręczał prezes Oławskiego klubu Paweł Nabiałczyk. Po dekoracji drużyn, przeszliśmy do indywidualnych wyróżnień. Najlepszym strzelcem został Jakub Rownik z zespołu Parasolu Wrocław. Najlepszym bramkarzem, została jedyna dziewczyna Zuzanna Wróblewska z Akademii Piłkarskiej team Gliwice. Na pocieszenie najlepszym zawodnikiem turnieju został Markus Vilcans z zespołu MGKS Oława 1945. Wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia i tak zakończył się turniej, którego zwycięzcą zostali młodzi zawodnicy z zespołu Parasol Wrocław.

M. N.

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - Puchar Miasta Oława
SPORT.OLAWA.INFO -
SPORT.OLAWA.INFO -
SPORT.OLAWA.INFO -

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin