Pod naszym patronatem: Zdrowo i bezpiecznie w plenerze | IV Międzynarodowy Festiwal Organowy

Mistrzostwa Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów

opublikowano; 03-05-2017

W dniach 28-30 kwietnia w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20. Świetnie w nich spisała się ekipa LKS Polwica - Wierzbno zdobywając trzy medale a w klasyfikacji Klubowej Kobiet - puchar za 3 miejsce.

W pierwszy dzień zawodów startowały kobiety.
Najlepiej się spisała Patrycja Kołtowska zaliczając wszystkie podejścia w rwaniu i podrzucie. Tym sposobem zdobyła pierwszy w swojej karierze tytuł Mistrzyni Polski. Patrycja uzyskała w rwaniu 71 kg a w podrzucie 85kg. Wszystkie te wyniki są nowymi rekordami życiowymi. Zdobywając 3 złote medale za rwanie, podrzut i dwubój pewnie wygrała pozostawiając za sobą faworytkę do złota - Olę Pepłowską. Bardzo dobrze wystartowała również Kamila Czechowska, która po nieudanym pierwszym podejściu w rwaniu dalej startowała koncertowo, co skończyło się brązowym medalem. Był jeszcze atak na złoto w podrzucie, ale minimalnie sztanga uciekła do tyłu i spadła za głową. Do tych medali wysokie 4 miejsce dołożyła Magdalena Szymańska, przyczyniając się do zdobycia pucharu za klasyfikacje drużynową.

W kolejnym dniu wystartował nasz jedyny chłopak do lat 20 - Dominik Góralski Dominik. Po rwaniu zajmował 4 miejsce i do medalu tracił 6 kg. W podrzucie odrobił z nawiązką, gdyż 3-go zawodnika "ogra " o 10 kg. Tym sposobem zdobył brązowy medal.