Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | Letni Ultramaraton Na Raty | II Oławski Charytatywny Rajd Koguta
reklamaNajlepsi sportowcy zostali nagrodzeni

opublikowano; 04-04-2017

Samorząd Województwa wspiera dolnośląskich sportowców trenujących w dyscyplinach olimpijskich i nieolimpijskich. 3 kwietnia Wicemarszałek Iwona Krawczyk wręczyła stypendia sportowe przyznane przez zarząd województwa 76 laureatom z okręgu wrocławskiego. Natomiast w piątek odbędzie się uroczyste spotkanie ze stypendystami z regionu. Wartość nagród przekazanych młodym mistrzom wynosi blisko pół miliona złotych.

93 dolnośląskich sportowców, w tym 10 osób niepełnosprawnych, otrzyma 10-miesięczne stypendia sportowe za sukcesy osiągnięte w ubiegłym roku. Wśród nich są laureaci Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Kwota przyznanego stypendium zależy od osiągnięć sportowców.

Reprezentując samorząd województwa dolnośląskiego składam wszystkim stypendystom serdeczne gratulacje za osiągnięte sukcesy w ubiegłym roku. Życzę dalszych wspaniałych wyników oraz determinacji w zdobywaniu najwyższych miejsc na podium – mówiła podczas uroczystości na wrocławskim stadionie Iwona Krawczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. W sumie Urząd Marszałkowski przeznaczył na stypendia sportowe ponad 450 tys. zł, z czego na okręg wrocławski 381 tys. zł.

Młodzi sportowcy potrzebują naszego wsparcia zwłaszcza na początku swojej kariery. Stypendia, które otrzymają od samorządu dla wielu z nich oznaczają możliwość dalszego rozwoju. Każdego roku przeznaczamy na nie prawie pół miliona złotych – podkreśla Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego docenia sportowców z naszego regionu udzielając bezpośredniego wsparcia zawodnikom w postaci stypendiów sportowych, wypłacanych co miesiąc.

Jako samorząd województwa czujemy się odpowiedzialni za wspieranie wszystkich uzdolnionych sportowców. Nasze stypendia trafiają do młodych, wspaniałych ludzi, którzy dzięki swojej pasji i determinacji osiągają sukcesy na najważniejszych imprezach w kraju i zagranicą. Trudno sobie wyobrazić lepszą promocję sportu, zdrowia i Dolnego Śląska – dodaje Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Wśród stypendystów z naszego regionu znaleźli się zawodnicy trenujący na co dzień w Ludowym Klubie Sportowym Polwica-Wierzbno: Franczyk Adrian za udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w podnoszeniu ciężarów i Pawlik Natalia za udział w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w podnoszeniu ciężarów. Gratulujemy!

źródło: URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin