Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | Letni Ultramaraton Na Raty | II Oławski Charytatywny Rajd Koguta
reklamaAP Champions Oława na turnieju o Puchar Tymbarku

opublikowano; 27-03-2017

W dniach 23-25 marca 2017 na obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Świdnicy rozegrane zostały finały dolnośląskie turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Jest to największy dziecięcy turniej w Europie. W szesnastu edycjach Turnieju wzięło udział już ponad 1 300 000 dzieci. Wśród nich m.in. Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński.

Akademia Piłkarska Champions Oława reprezentowała nasze miasto i powiat w dwóch kategoriach wiekowych chłopców – do lat 8 (U8) oraz do lat 10 (U10).

Zespół U8 (foto nr 1), czyli zawodnicy rocznika 2009 i młodsi musieli rywalizować w swojej kategorii z 20 zespołami z Dolnego Śląska. Stawka została podzielona na 4 drużynowe grupy, z której awans do dalszej fazy uzyskiwały dwa pierwsze miejsca. Na etapie grupowym przyszło naszym Championom rywalizować z zespołami Football Academy Wałbrzych, UKS Lechia Dzierżoniów oraz UKS Olszyna. Dwa pierwsze mecze Oława wygrywa wysoko po świetnej grze, z trzecim rywalem ulega nieznacznie ale dzięki dobremu bilansowi bramkowemu (stosunkowi strzelonych bramek do straconych) wychodzi z pierwszego miejsca w grupie do ćwierćfinałów. W 1/4 mistrzostw trafiamy na SP9 Legnica i ten mecz udaje nam się rozstrzygnąć na naszą korzyść – wygrywamy 1:0. Półfinał to już popis gry Oławian – wychodzi nam dosłownie każda akcja i wyrywamy finał dla naszego miasta wygrywając 4:1 z SP42 Wrocław. W decydującym spotkaniu zawodnikom AP Champions przyszło zmierzyć się z ubiegłorocznym zwycięzcą kategorii U8 – UKS Gryf Świdnica. Po wyrównanym meczu i ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widnieje rezultat 2:2. O tytule mistrza województwa dolnośląskiego mają rozstrzygnąć rzuty karne, które nasi chłopcy wykonują mniej skutecznie od rywali i musimy zadowolić się srebrnymi medalami.

Trener Łukasz Wróbel: „Jest to oczywiście wielki sukces sportowy naszej Akademii i całej oławskiej piłki dziecięcej. Nasi zawodnicy świetnie poradzili sobie z początkowym stresem i rozkręcali się z meczu na mecz, dając nam wiele powodów do radości. Gratulacje dla chłopców bo naprawdę ciężko pracowali i byli dostatecznie zdeterminowani, żeby spełnić swoje marzenie, jakim jest medal finałów Pucharu Tymbarku. Dziękuję rodzicom zawodników za zaufanie, konsekwencję i regularność jeśli chodzi o udział w treningach i turniejach szkoleniowych ich pociech. Na końcu wielkie brawa dla trenerów, którzy mieli wpływ na szkolenie Championów ze srebrnej drużyny a byli to: Bartosz Łuś, Adrian Ziemiański, Jacek Zarówny, Mateusz Przystawski oraz Dawid Wolak. Na koniec duże podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Oławie, które dofinansowało dojazd naszych młodych piłkarzy na zawody do Świdnicy.”

Wyniki rocznika 2009/10:

Faza grupowa:
AP Champions Oława - FA Wałbrzych 5:0
AP Champions Oława - UKS Lechia Dzierżoniów 5:1
AP Champions Oława - UKS Olszyna 0:2

Ćwierćfinał:
AP Champions Oława - SP9 Legnica 1:0

Półfinał:
AP Champions Oława - SP42 Wrocław 4:1

Finał:
AP Champions Oława - UKS Gryf Świdnica 2:2 (karne 0:2)

AP Champions rocznik 2009: Kamil Pękalski, Jan Gołębiowski, Mikołaj Lebiedziński, Kuba Pękalski, Mateusz Gadomski, Dominik Stellmach, Kuba Białowąs, Filip Kubiczek.

Zespół U10 (foto nr 2), który musiał przejść przez lokalne eliminacje pokonując pewnie inne zespoły z Oławy i Jelcza-Laskowic, rozgrywał swój finał 24 marca. Konkurencja w tym roczniku była ogromna – w stawce mogliśmy zobaczyć aż 25 mocnych zespołów z całego województwa dolnośląskiego. Pierwszą fazą turnieju był etap grupowy, w którym młodzi Oławianie trafili na gospodarzy z AP Świdnica, SP4 Chojnik oraz SP9 Legnica. Do ćwierćfinału mogą wypromować nas dwa zwycięstwa w meczach z tymi rywalami jednak na naszą korzyść rozstrzygamy tylko mecz ze Szkołą Podstawową 9 z Legnicy i kończymy swój udział na fazie grupowej. Turniej finałowy jest dla naszego rocznika 2007 cenną lekcją z której wyciągniemy wnioski i będziemy starać się grać jeszcze lepiej i skuteczniej.

Wyniki grupy U10
AP Champions Oława – AP Świdnica 0:6
AP Champions Oława – SP4 Chojnik 0:2
AP Champions Oława – SP9 Legnica 7:2

AP Champions rocznik 2007: Marek Cały, Kuba Bednarski, Bartek Szymczak, Michał Czerwiński, Grzegorz Błaszczyk, Jakub Winnik, Michał Waliczek, Paweł Woźniak, Patryk Nicewicz.

AP Champions Oława

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )

SPORT.OLAWA.INFO - AP Champions Oława na turnieju o Puchar Tymbarku
SPORT.OLAWA.INFO - Zespół U10 na podium z Kubusiem - maskotką imprezy

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin