Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | XII Charytatywny Piknik Motocyklowy - Tęczowym Szlakiem
reklamaZłoci skoczkowie ORLICY

opublikowano; 10-03-2017

Maciej Grynienko został Mistrzem Polski Juniorów w skoku wzwyż, a młodsi zawodnicy „Orlicy” bardzo dobrze spisali się w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska.

Halowe Mistrzostwa Polski odbyły się 12 lutego w Toruniu. Start Maćka w MP nie był pewny, ponieważ zawodnik nabawił się kontuzji stopy odbijającej na styczniowym obozie kadry narodowej. Próba startu w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska skończyła się przegraną z późniejszym rywalem Mateuszem Tofilem i drugim miejscem z wynikiem 197 cm. Trzy tygodnie zachowawczego treningu i zabiegi u fizjoterapeutów pozwoliły na start, aczkolwiek decyzja zapadła dopiero 2 dni przed zawodami. Maciek zwyciężył w pięknym stylu z nowym rekordem życiowym 2.16, poprawiając swój poprzedni wynik aż o 10 cm. Drugie miejsce zajął Mateusz Tofil z MKS Bolesłavia Bolesławiec z wynikiem 2.12, a trzeci był Adrian Kordoński z LKS Fenix Słupsk, który skoczył 2.06.

21 stycznia odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych w Jabloncu, w których oprócz Maćka nasz klub reprezentowali Kamila Ferenc i Jakub Sucharski. W gronie juniorek młodszych Kamila zajęła 1 miejsce ex aequo z Karoliną Baranowską z LKS Górnik Wałbrzych, a trzecia była Malwina Bedełek z MKS Bolesłavia Bolesławiec. Wszystkie zgodnie pokonały poprzeczkę na wysokości 150 cm, a o kolejności miejsc zadecydowały strącenia. Wśród juniorów młodszych zwyciężył Jakub Sucharski z wynikiem 173 cm, drugi z takim samym wynikiem był Kacper Szkrapko z MLKS Sokół Lubin, a trzecie miejsce zajął Karol Kaczor z MKS „Szerszeń” Bogatynia, który zaliczył 170 cm.

W Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Młodzików rozgrywanych 28 stycznia w Wałbrzychu, kolejny sportowy sukces odniosła Natalia Zawer. Wygrała rywalizację uzyskując wysokość 155 cm. Drugie miejsce z wynikiem 145 cm zajęła Malwina Towenek z MKS Bolesławia Bolesławiec, a trzecie - Urszula Rozenfeld z MKS Osa Zgorzelec, która skoczyła 130 cm.

„Trochę pechowy sezon halowy, w którym Maćka nie ominęła kontuzja a młodszych zawodników epidemia grypy, mamy już za sobą. Miejmy nadzieję, że w sezonie letnim dopisze i zdrowie i forma”.

Tekst: Lilla Mikoda
źródło: Gmina Domaniów

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 0. )


inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin