Informator: Wybory Samorządowe 2018 Konkurs: Książka dla Czytelnika OSI

Grali dla uczczenia pamięci o Kolegach

opublikowano; 20-12-2017

W poniedziałek, 18 grudnia 2017 roku, w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach, do piłkarskiej rywalizacji stanęło sześć strażackich drużyn. Była to już III edycja Memoriału im. Mariusza Pasztetnika i Marka Szcześniaka, strażaków JRG Jelcz-Laskowice, którzy zginęli podczas akcji ratowniczo-gaśniczej 2 stycznia 2003 roku. Pomysłodawcą i inicjatorem tej imprezy sportowej, która już na stałe wpisana została do kalendarza Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP jest mł. bryg. Witold Deryło dowódca JRG Jelcz-Laskowice.

Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się sześć drużyn reprezentujących komendy w Oleśnicy, Oławie, Strzelinie, Wrocławiu i Ząbkowicach oraz Komendę Wojewódzką we Wrocławiu. Rywalizacja, podobnie jak w poprzednich edycjach była zacięta. Ubiegłoroczni zwycięzcy, drużyna z KP PSP w Ząbkowicach Śląskich, już w meczu otwarcia spotkała się z Gospodarzami – reprezentacją KP PSP w Oławie. Trzeba przy tej okazji dodać, że I Memoriał wygrali właśnie Gospodarze, i tym razem cel był jasny – odzyskać puchar!

Rozegrano łącznie dziesięć meczy, każdy po 15 minut bez przerwy. Po eliminacjach grupowych i półfinałach, o III miejsce walczyły reprezentacje oleśnickiej i wrocławskiej komendy. Po zaciętej walce, lepsi okazali się zawodnicy KM PSP we Wrocławiu. Prawdziwą atrakcją był jednak mecz finałowy… gdzie ponownie spotkały się drużyny z Oławy i Ząbkowic Śląskich. Zwycięzca mógł być tylko jeden, a determinacja po obu stronach ogromna. Piętnaście minut regulaminowego czasu gry zakończyło się remisem 1:1. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne – tym razem najlepsi byli Gospodarze. Podczas IV edycji Memoriału, która zaplanowana jest na sierpień 2018 rok, będziemy walczyli o kolejne, trzecie zwycięstwo, które pozwoli nam zatrzymać puchar przechodni już na stałe w Komendzie Powiatowej PSP w Oławie.

Serdecznie dziękujemy za sportową rywalizację wszystkim zawodnikom oraz Dolnośląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP za podniesienie rangi Memoriału. Jednocześnie, już teraz zapraszamy do udziału w IV edycji Memoriału im. Mariusza Pasztetnika i Marka Szcześniaka. Do zobaczenia!