Pod naszym patronatem: II Termathlon Essity | XI Bieg Koguta | Oławski Festyn Rodzinny 2018
reklamaZakończyła się Kuźnia Charakterów w Oławie

opublikowano; 17-07-2017

Meczem na hali OCKF z oławską drużyną piłki ręcznej , zakończył się w sobotę ostatni dzień treningowy obozu spotrowego Kuźnia Charakterów. Obóz ten prowadziły dwie gwiazdy piłki ręcznej: Sławomir Szmal i Karol Bielecki i trwał od 9 do 16 lipca. Rozpoczął się on piknikiem rodzinnym i prezentacją uczestników, podczas którego mieszkańcy mogli porozmawiać z gwiazdami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i poprosić o autograf.

Uczestnicy obozu zostali wyłonieni w konkursie, w którym mieli za zadanie przygotować opowiadanie, opisując swoją rodzinę. Konkurs był ogólnopolski tylko 20 osób jest z terenu powiatu oławskiego, pozostałe z terenu Polski. W ten sposób połowę, z 42-osobowej grupy uczestników obozu sportowego stanowiła młodzież trenująca piłkę ręczną a drugą połowę utworzyli wychowankowie domów dziecka i rodzin zastępczych. Zgłoszeń było wiele, wybór uczestników nie był więc łatwy.

Sportowcy poprzez treningi i wspólne integracyjne zabawy i zajęcia chcieli pokazać dzieciom czym jest piłka ręczna i jak bardzo kształtuje charakter sportowca. Chcieli też przedstawić swoją historię, dochodzenie do sukcesu - kształtowali charaktery. Mają na dzieje, że swoją postawą wskazali młodym ludziom dobrą drogę i wzór.

Na młodzież czekały konkursy, zawody, zabawy, ale również rozmowy i podsumowania dnia. Dzieci spały i trenowały w nowoczesnym Centrum Rewalidacyjno-Socjoterapeutycznym w Oławie, treningi odbywały się również na hali OCKF. Na niej odbył się mecz towarzyski, który oficjalnie kończył obóz, z uczestnikami grali piłkarze ręczni LKPR Moto-Jelcz Oława. Uczestnicy obozu dostali szansę od zawodników by przełamać się i rzucić kilka bramek, była to raczej towarzyskie spotkanie, ale ważne, że uczestnicy dobrze się bawili.

M.S.

dodaj
komentarz
skomentuj z NICKiem
zarejestruj
swój NICK


Polub OSI
Waszym zdaniem (komentarzy: 1. )
18-07-2017 ~ kibic Moto Jelcz Oława ( gość OSI) zgłoś naruszenie
A, jednak można grać w piłkę ręczna na naszej klimatyzowanej hali! :P

SPORT.OLAWA.INFO - Zakończyła się Kuźnia Charakterów w Oławie
SPORT.OLAWA.INFO -
SPORT.OLAWA.INFO -

inne tematy:wiadomości

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2018 | reklama | redakcja | mapa serwisu | polityka prywatności | regulamin